Fral FSC12H Silent – test dwururowego przenośnego klimatyzatora

Opis klimatyzatora dwu-rurowego FSC12H

To, co przedstawimy Ci w tym artykule, jest czymś specjalnym, dedykowanym dla koneserów design’u. Jeśli do nich należysz, z pewnością docenisz test klimatyzatora Fral FSC12H Silent 🙂

Jest to (prawie) transkrypcja z naszego testu wideo, który zrobiliśmy specjalnie dla takich osób jak Ty. Znajdziesz go na naszym kanale YouTube. Zapraszamy!

Nienaganny wygląd, cicha praca w porównaniu do innych modeli, łatwość obsługi to cechy, których szuka większość osób nastawionych na zakup klimatyzatorów przenośnych.

Dodatkowo urządzenia wyposażone są w przydatną funkcję swing, gdzie nawiew pracuje w górę i w dół, dostarczając schłodzone powietrze na całą przestrzeń w mieszkaniu. Taki właśnie jest nasz bohater artykułu.

Moc klimatyzatora FSC12H Silent:

 • moc chłodnicza ~ 3,5 kW
 • moc grzewcza ~2,7 kW
12H.system dwururowy - CzystyTlen.pl
Fral FSC 12H Silent z systemem dwu-rurowym

Najważniejszą, wartą zapamiętania z naszego testu, jest opcja działania klimatyzatora w systemie dwururowym. Podnosi to jego wydajność nawet do 60%! Gdy wykorzystasz do tego jeszcze funkcję ustawienia harmonogramu, będziesz mógł swobodnie cieszyć się świeżością i chłodem pomieszczenia po ciężkim dniu w pracy.

Ustawiasz zdalnie pracę klimatyzatora kiedy, gdzie i jak chcesz. Włączasz/wyłączasz, zmieniasz tryb czy prędkość pracy wentylatora i już. Pamiętaj tylko, aby zachować okres czasu 30 minut, aby pomieszczenie zdążyło się schłodzić przed Twoim powrotem.

Zestaw klimatyzatora FSC12H Silent

 • klimatyzator przenośny FSC 12H Silent;
 • pilot zdalnego sterowania oraz baterie; 
 • adapter okienny, który będzie pasował do wielu okien*;
 • rurę wylotową zimnego powietrza o długości 1,5mb;
 • końcówkę wylotową;
 • adapter łączący rurę z klimatyzacją;

* stworzony głównie z myślą o oknach przesuwnych. Jest to długa listwa, którą możesz regulować

12H zestaw akcesroii - CzystyTlen.pl
Zestaw akcesoriów w Fral FSC12H Silent

Podwójny test głośności klimatyzatora FSC12H Silent 

Ten klimatyzator możesz oczywiście zamontować klasycznie, czyli z jedną rurą wylotową na zewnątrz. Jednakże my polecamy wykorzystać system dwururowy, który naszym zdaniem jest po prostu stworzony do tego modelu urządzenia.

Warunki i sprzęt użyty do przeprowadzenia testu głośności:

FSC12H SIlient dwururowy ZN - CzystyTlen.pl
Podłączony system dwu-rurowy w Fral FSC12H Silent
 • pomieszczenie wielkości około 25m2;
 • klimatyzator oddalony od sonometru 2m (w pomieszczeniu);
 • użyty sonometr to: UNI-T UT352;
 • pomieszczenie jest wyłożone kafelkami, sufit jest podwieszany, ściany są otynkowane – jeśli masz w swoim pomieszczeniu więcej elementów, które pochłaniają dźwięk, np. dywan, to wynik będzie jeszcze lepszy!

Szablon porownawczy dla klimatyzacji FSC12 ZN - CzystyTlen.pl
Wynik testu głośności dla Fral FSC12H Silent

W pierwszym trybie osiągnęliśmy poziom 53,5 decybeli a w drugim trybie 54 a w trzecim 55,2 decybeli. Z kolei po montażu drugiej rury mieliśmy lekki spadek tej głośności. W pierwszym trybie pracy zeszliśmy aż do 53 decybeli w drugim do 54 decybeli a w trzecim do równych 55.

Wniosek 1 

Warto zainwestować w montaż klimatyzatora w systemie dwu-rurowym z dwóch powodów. Po pierwsze jest to mała część wartości samego urządzenia, a po drugie zwiększamy jego wydajność. Cicha praca klimatyzatora uzależniona jest od jego położenia.

Schemat klimatyzatora w środku wraz z adapterem obiegu ciepłego powietrza
Schemat montażu dwu-rurowego wewnątrz pomieszczenia

Wniosek 2

Kolejną zaletą stosowania tego modelu klimatyzatora jest krótszy czas pracy samej sprężarki, w celu schłodzenia pomieszczenia. Jest to istotne, ponieważ z jednej strony zwiększa się hałas, lecz z drugiej mamy mniejszy pobór prądu, co oszczędzi Twój portfel. 

Wniosek 3

W schemacie, gdzie Twój klimatyzator stoi w pomieszczeniu i wyprowadzasz wyłącznie jedną rurę, mimo wszystko uzyskaliśmy zadowalające testy głośności w porównaniu z innymi egzemplarzami. Zatem, jeżeli zależy Ci na ciszy w domu/mieszkaniu, to warto zainteresować się tym modelem.

Schemat klimatyzator przenośnego stojącego w pokoju
Montaż klasyczny z jedną rurą – wewnątrz pomieszczenia

Gdzie kupić te magiczne urządzenia?

Oczywiście, dostaniesz je w naszym sklepie internetowym 🙂

FSC 12H SIlent miniaturka
Fral FSC12 H Silent
Zestaw dwu-rurowy dla Fral FSC 12H Silent
Zestaw dwu-rurowy do Fral FSC12 H Silent

Dodaj komentarz