Recenzja i test oczyszczacza powietrza Warmtec AP350W+

Szukasz urządzenia zaawansowanego 2 w 1? W tym tekście przedstawię Ci test oczyszczacza powietrza Warmtec AP350W+, który pełni również rolę nawilżacza. Jest on wręcz naszpikowany technologią, posiada wiele możliwości.

Oczyszczacz Warmtec AP350W+
Oczyszczacz Warmtec AP350W+

Ten oczyszczacz wziął udział w naszym teście z czołgiem. Sprawdziliśmy, jak sobie poradzi z dużą koncentracją zanieczyszczeń w namiocie, który specjalnie do tego przygotowaliśmy. Warmtec AP350W+ wypadł naprawdę bardzo fajnie, bo oczyścił to powietrze w 6 minut i 4 sekundy.
Zachęcam przy okazji do obejrzenia filmu.

Test z czołgiem
Test z czołgiem

Powierzchnia dedykowana dla AP 350W

Ten oczyszczacz rekomendujemy maksymalnie do 59m2. Dla takiej powierzchni masz zagwarantowaną trzykrotną wymianę powietrza w ciągu godziny na maksymalnym biegu. Jest to mniej, niż deklaruje producent.

Funkcje oczyszczacza powietrza

To urządzenie daje nam naprawdę bardzo dużo możliwości, panel sterowania jest aż zasypany różnymi ikonami. Tak dla przykładu możemy wyłączyć urządzenie po jakimś czasie, włączyć kontrolę rodzicielską itd. Oprócz tego istnieje możliwość zarządzania jonizacją lub lampą UVC.Panel sterowania
Panel sterowania

2 w 1 – czyli rozbudowane urządzenie

To co zaznaczyłem na początku. Jest to oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania ewaporacyjnego. Bardzo praktyczne rozwiązanie. Zwłaszcza, że oczyszczacz posiada jonizator i lampę UVC, które na bieżąco pomagają dezynfekować filtr wodny, więc jest mniejsze ryzyko, że pojawi się tam pleśń, grzyb, bakterie itp. Jednak mimo to pamiętaj, aby wymieniać tą matę ewaporacyjną przynajmniej raz na 3 miesiące, żeby przypadkiem coś się tam nie zalęgło i nie zaśmierdło.

Zarządzanie

Do wyboru masz aplikację WiFi lub dołączony do zestawu pilot. W bardzo łatwy sposób możesz tym urządzeniem zarządzać tak, jak Ci wygodniej.

Filtry w oczyszczaczu

Tutaj mamy dwie odrębne kasety. W pierwszej znajdziesz filtr HEPA. Zaraz za nią masz odrębną kasetę wypełnioną węglem aktywnym, gdzie te ziarenka są duże, grube i całkowicie ją wypełniają. Razem z sitem molekularnym, które jest nastawione na oczyszczanie powietrza z nieprzyjaznych gazów, oraz z filtrem zimnokatalitycznym, który odpowiada za usuwanie lotnych związków organicznych.

Co jest dużym plusem? Otóż nie musisz wymieniać całej kasety, wystarczy wymiana poszczególnych filtrów, np. filtra węglowego. To naprawdę jest spore ułatwienie zwłaszcza, jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie jest np. duży smog i te filtry szybciej się zabrudzą.

Filtry i dodatki
Filtry i dodatki

Gwarancja – dłuższa niż rynkowy standard

Producent daje nam 3-letnią gwarancję na to urządzenie. Nie ma znaczenia, czy kupujesz to jako osoba prywatna, czy jako firma. Dzięki temu możesz skorzystać z gwarancji Door2Door, jeżeli to urządzenie by Ci się zepsuło.

Door2Door

Test urządzenia za pomocą Anemometru i Sonometru.

Producent deklaruje 600 m3 przepływu powietrza tego oczyszczacza, ale bez filtrów. My zbadaliśmy CADR tego urządzenia na poszczególnych biegach. Porównaliśmy również poziom hałasu. Dopasowaliśmy również zalecaną wielkość pomieszczenia, aby oczyszczacz pracował wydajnie i z poniższym założeniem.
*Pamiętaj, że dane w niej zamieszczone uwzględniają naszą zasadę trzykrotnej wymiany powietrza w ciągu godziny.

Test ap350W - głośność i CADR
Porównanie badanych parametrów

Co można zauważyć? Np. to, że akurat przy tym oczyszczaczu nie było znaczenia, czy puścimy go na pierwszym biegu, czy na trybie sleep, bo poziom hałasu jak i przepływ powietrza był zachowane mniej więcej na zbliżonym poziomie.
Kolejna sprawa, to jeżeli chciałbyś zachować naprawdę bardzo niski poziom hałasu, ale zachować maksymalną wydajność urządzenia, czyli np. 3 razy przefiltrować powietrze na drugim biegu, to ten oczyszczacz swobodnie poradzi sobie z 34m2.
Albo jeżeli chcesz mieć tą gwarantowaną trzykrotną wymianę powietrza w ciągu godziny, ale w o wiele większym pomieszczeniu, czyli np. prawie tych 60m2, to jest to na maksymalnym biegu osiągalne z takim właśnie poziomem głośności.

Naszym zdaniem ten oczyszczacz wypadł dość nieźle. Może nie wygląda zbyt powalająco, ale nadrabia funkcjonalnością. Dzięki temu, że to urządzenie 2 w 1, to szczególnie dba o zdrowie i komfort życiaalergików, astmatyków, palaczy oraz skarżących się na choroby związane z coraz powszechniejszym zjawiskiem smogu. Możesz je zakupić na naszej stronie czystytlen.pl.

Dodaj komentarz