Test kondensacyjnego osuszacza powietrza Ecoair DC18
Jest to osuszacz angielskiego producenta, który jest naprawdę bardzo ciekawym urządzeniem, ponieważ ma w sobie wbudowaną sprężarkę. Mimo to jest stosunkowo cichy.

Powierzchnia i wydajność
Zalecana maksymalna powierzchnia osuszania wynosi 50m2.
Jego wydajność sięga do 18 litrów wody w ciągu doby. Pamiętaj, że wartość ta jest podana dla następujących warunków: temperatura wynosi 30 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza to 80%.
Osuszacz może pracować w dwóch trybach wentylacji. Na pierwszym trybie mamy przepływ powietrza w ilości 100m3/h, natomiast w drugim to 115m3/h.
Sterowanie i zarządzanie
W tym osuszaczu mamy dotykowy panel kontrolny z ledowym wyświetlaczem, który pozwala na precyzję w określaniu poziomu wilgotności pomieszczenia. Jest dość prosty.
I co ciekawe, to urządzenie ma funkcję autorestartu. I to jest ważne w momencie, gdy np. mamy przerwę w dostawie prądu. Bo gdy już ten prąd wróci, to osuszacz się włączy z automatu na zapamiętanych ustawieniach.
Możemy także włączyć funkcję automatycznego wyłączania po kilku godzinach.
Osuszacz ma już wbudowane od dołu kółka, więc jest dosyć mobilne, przenośne. Ponadto jest możliwość przechowywania kabla z tyłu urządzenia.


Tryby pracy
Ten osuszacz pracuje w dwóch trybach pracy wentylatora. Tym urządzeniem możesz osuszać powietrze w swoim pomieszczeniu oraz wysuszyć ubrania. Myślę, że to bardzo fajne rozwiązanie, takie 2 w 1.
Odszranianie i inne
To urządzenie pochłania wilgoć. Jeśli pracuje w zbyt niskiej temperaturze, to może pojawić się szron. Jest to niebezpieczne dla sprężarki, więc osuszacz ma funkcję automatycznego rozmrażania.
Ponadto za niezawodną jego pracę odpowiada szereg czujników i alarmów ułatwiających obsługę, np. Ecoair DC18 wyłącza się automatycznie, gdy zbiornik na skropliny się zapełni.
Co z tymi skroplinami?
W tym osuszaczu mamy dwa sposoby odprowadzania skroplin.
Pierwszym z nich jest przedni pojemnik o pojemności 3,5,l.
Drugim jest podłączenie urządzenia do stałego odpływu za pomocą dołączonego do zestawu wężyka z przejściówką. Co jest wygodne w tym modelu, to brak konieczności wypinania przedniego pojemnika, aby podłączyć wężyk. Bo podpinasz go z tyłu.


Test osuszacza za pomocą sonometru
Sprawdziliśmy głośność urządzenia oraz temperaturę powietrza na wylocie osuszacza na obu trybach pracy.
A więc, jakie otrzymaliśmy wyniki?
Poziom głośności, jaki maksymalnie udało nam się zarejestrować w pierwszym trybie wyniósł 46,3dB. Natomiast w drugim otrzymaliśmy wynik 49dB.
Temperaturę na wylocie kratki wentylacyjnej osiągnęliśmy na poziomie 34,4 stopni Celsjusza. Porównując z temperaturą, jaka była w pomieszczeniu (25 stopni Celsjusza), otrzymaliśmy różnicę 9,4 stopni. To jeszcze nie jest aż tak dużo.
Nowy model, angielski producent, wydajny, mały, cichy osuszacz. Nam się naprawdę spodobał. Możesz go zakupić w naszym sklepie internetowym czystytlen.pl. Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek pytań, zawsze możesz się z nami skontaktować. Pomożemy 😁