Recenzja i test oczyszczacza powietrza Warmtec AP1000W+

Oczyszczacza powietrza o bardzo dużej wydajności – Warmtec AP1000W+

Sprzęt polskiej firmy Warmtec AP1000W+ może Cię bardzo zainteresować. Posiada funkcję jonizatora i energooszczędne diody UV. Usuwa kurz, pyłki, drobnoustroje, roztocza, dym i szkodliwe chemikalia z prawie 99,97% skutecznością. To urządzenie szczególnie dbające o zdrowie i dobre samopoczucie alergików, astmatyków, palaczy oraz skarżących się na choroby związane z coraz powszechniejszym zjawiskiem smogu.

Oczyszczacz ten może nie wygląda zbyt powalająco, brakuje mu trochę extra design’u, ale jeśli nastawiasz się na efekt, a nie na wygląd, to nie jest żadnym problemem.

Warmtec Ap1000W - CzystyTlen.pl

Przepływ powietrza w Warmtec AP1000W (bez filtrów)


Deklaracja producenta to 1200m3/h i jest on bardzo zbliżony do wartości naszych pomiarów.
Producent niestety nie podaje wartości CADR, który jest istotnym parametrem, na który powinieneś zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru odpowiedniego oczyszczacza. Jednak my go zbadaliśmy i o wynikach dowiesz się czytając tekst dalej.

vlc k9sB8g70Kx - CzystyTlen.pl
3 2 - CzystyTlen.pl

Filtry = duże możliwości + ogromny przepływ powietrza


Co tu dużo opowiadać… Są naprawdę ogromne.
To są dwie duże kasety, w której mamy:
– filtr HEPA H13,
– filtr węglowy,
– sito molekularne – usuwanie gazów z naszego otoczenia,
– filtr zimnokatalityczny – usuwanie m.in. lotnych związków organicznych.

Dodatki:
– jonizator,
– lampy UV-C nastawione na ten oczyszczacz, aby te filtry mogły na bieżąco być dezynfekowane.

4 2 - CzystyTlen.pl

CADR i metraż


Przepływ powietrza z filtrami na maksymalnym biegu tego oczyszczacza według naszych pomiarów wyszedł na poziomie 861m3/h.

Jeżeli byśmy mieli to dostosować do metrażu, to my rekomendujemy go maksymalnie do 110m2, gdzie deklaracja producenta jest trochę większa, 140 m2. Ale my bierzemy pod uwagę właśnie filtry, które są w tym urządzeniu zamontowane oraz trzykrotną wymianę powietrza w takim pomieszczeniu.

5 2 - CzystyTlen.pl

Jest to na pewno oczyszczacz, który spełni wymagania osób, które mają dużą przestrzeń do oczyszczenia i chciałby ją oczyścić więcej niż raz na godzinę, bądź dwa.

6 2 - CzystyTlen.pl
7 2 - CzystyTlen.pl

Sterowanie


WiFi – posiada. Umożliwia to sterowanie oczyszczaczem za pomocą aplikacji Tuya Smart, gdzie m.in. możesz wybrać bieg, na którym takie urządzenie ma pracować. Możesz je włączyć, wyłączyć lub po prostu nim w prosty sposób zarządzać.
Pilot – brak.
Panel sterujący – jest.
Możesz podotykać panelu na urządzeniu i ustawić parametry, które Cię interesują.


Bonusy:


Oczyszczacz ma na wyposażeniu blokadę rodzicielską. W tym modelu także mamy czujnik przechyłu, a jeżeli otworzymy klapy z filtrami, to po prostu oczyszczacz się wyłącza, aby wentylator nie pracował czy światło UVC także nie obejmowało wtedy filtrów. Jest to fajne zabezpieczenie przed dziećmi, czy przed zwierzętami.

Ten oczyszczacz jest bardzo duży, zajmuje sporo miejsca i jest to naprawdę solidne urządzenie. Ma spore gabaryty, ale właśnie z nastawieniem na duże pomieszczenia, gdzie on po prostu się wtopi.
Na szczęście, aby przenieść tak ogromne urządzenie, nie musimy się z nim siłować, gdyż jest ono wyposażone w kółka.

Tryby pracy


W tabeli poniżej zestawiliśmy 6 trybów pracy tego oczyszczacza wraz z przepływem powietrza oraz metrażem, w jakim dany tryb najlepiej się sprawdzi. Pamiętaj, że nasza rekomendacja co do metrażu zakłada, że powietrze w pomieszczeniu zostanie oczyszczone aż trzykrotnie w ciągu jednej godziny. Co jest istotne, to te tryby są naprawdę bardzo wydajne i są wyraźne różnice.

Dodatkowo dołożyliśmy do tabeli jeszcze ilość decybeli, którą generuje ten oczyszczacz powietrza na poszczególnych trybach pracy.

CADR dla Warmtec AP1000W - CzystyTlen.pl

Analizując to zestawienie, przedstawimy Ci przykład:


Wyobraź sobie, że masz mieszkanie, a dokładnie pokój o wielkości 40m2, który chcesz oczyścić. Ten oczyszczacz może pracować u Ciebie swobodnie. Na drugim biegu wymieniając powietrze trzykrotnie w ciągu godziny, będzie on pracował bardzo cicho. Hałas, jaki wygeneruje podczas takiej pracy, oscyluje na poziomie 34 dB, co jest kompletnie niezauważalne.
Więc ta moc jest w nim naprawdę bardzo duża. Jeżeli chcesz, możesz wtedy zwiększyć tą wymianę powietrza, albo przenieść ten oczyszczacz do o wiele większego pomieszczenia. Ułatwią Ci to kółka w nim zamontowane.

9 2 - CzystyTlen.pl

Gwarancja – więcej niż standard

10 1 - CzystyTlen.pl

Producent oferuje gwarancję na swoje produkty, bez względu na to, czy jesteś osobą prywatną, czy kupujesz to na firmę. Jest to gwarancja 3- letnia Door2Door. Na czym ona polega? Otóż, jeżeli Ci się takie urządzenie zepsuje, coś będzie nie działało, daj nam znać. Wtedy zostanie do Ciebie wysłany kurier, który dostarcza nam Twój oczyszczacz. My będziemy mogli to urządzenie naprawić i doprowadzić do porządku. Oczywiście odsyłamy z powrotem do klienta już sprawne urządzenie.

Naszym zdaniem, jest to oczyszczacz na pewno bardzo dobry i czuć to, że on faktycznie potrafi sobie poradzić z ogromem zanieczyszczeń. Ten model brał udział w naszym wyjątkowym teście, gdzie zbadaliśmy jego możliwości filtracyjne za pomocą spalin z czołgu. Na pewno Cię gorąco zapraszam do obejrzenia tego filmu.

test z gazem - CzystyTlen.pl

Możesz na nim zobaczyć, że oczyszczacz poradził sobie bardzo sprawnie z naprawdę dużą dawką zanieczyszczeń. Możesz tam zauważyć, że ten nasz główny miernik wychodził już poza skalę. Oczyścił powietrze z dużego zanieczyszczenia, gdzie tych spalin była naprawdę masa, a ten oczyszczacz najbardziej się udało nam zadymić.

Więc, jeżeli szukasz oczyszczacza do dużego pomieszczenia, to jest to na pewno trafny wybór. Także, jeżeli masz duży pokój, chcesz szybko wymienić powietrze, dość często borykasz się z jakimiś chorobami układu oddechowego… To ten model jest właśnie dla Ciebie. Możesz go zakupić w naszym sklepie czystytlen.pl.

Film z testu oczyszczacza Warmtec AP1000W+

Ten post ma jeden komentarz

  1. Michał

    Naprawdę mocny sprzęt, przy ustawieniu max obrotów, widać po firankach i lampie że powietrze w salonie jest w ruchu (salon 47m2) + antresola 13m2, oczyszczacz radzi sobie bez problemu jest to sprzęt z górnej pułki. Wydajność mega i zdecydowanie zauważalny zanik kurzu który cały czas unosił się w domu.

Dodaj komentarz