Klimatyzer, klimator, klimator ewaporacyjny… NIE!

Klimatyzer, klimator, klimator ewaporacyjny… Co to w ogóle jest? Jedno słowo, krótko i na temat: g*wno.

Nie będziemy owijali w bawełnę. Efektywność tych urządzeń jest praktycznie żadna. Są to urządzenia, których my nie lubimy i nie polecamy. Możemy się pochwalić tym, że nie sprzedaliśmy ani jednego takiego urządzenia. Na całe szczęście.

Ten tekst powstał tylko i wyłącznie dlatego, że chcę Cię uchronić przed błędem zakupu takiego urządzenia. Przedstawić, jakie są różnice między nim, a klimatyzacją przenośną, ponieważ może się zdarzyć, że na jakiejś aukcji albo w jakimś serwisie internetowym klimatyzer jest podpisany jako klimatyzator przenośny. Co jest wprowadzeniem w błąd. Bo to zupełnie dwa różne urządzenia.

Porównanie
Porównanie

Klimatyzer, a klimatyzator przenośny

Klimatyzer

To urządzenie, które udaje klimatyzację. Tak naprawdę ma bardzo dobry wentylator, wydajny przeważnie. I tam możemy wlać zimną wodę, dodać jakiś zimny wkład z zamrażarki, z kostek lodu. I w ten sposób to nas chłodzi. Jeżeli postawimy to sobie przed twarzą, to jakieś tam efekty nam to da, ale jednak nie obniży nam temperatury w pomieszczeniu.
Efektywność tych urządzeń jest praktycznie żadna. Równie dobrze możecie postawić szklankę z zimną wodą, wrzucić tam kostki lodu i po prostu poczekać, aż to wyparuje.

Klimatyzacja przenośna

To urządzenie, które ma taką charakterystyczną rzecz jak rurę, którą musimy wyrzucić poza okno. A czy ta rura jest konieczna? Tak, jest. Jeżeli chcemy mieć klimatyzację przenośną, to musimy mieć taką rurę, bo to ona właśnie doprowadza nam zimne powietrze i chłodzi pomieszczenie.

Klimatyzator przenośny jest urządzeniem, które przede wszystkim obniża nam temperaturę. A klimator, klimatyzer, klimator ewaporacyjny tego po prostu nie jest w stanie zrobić.

Klimatyzer nie pomoże, bo…

Zwiększasz wilgotność powietrza w pomieszczeniu w upalny dzień. Jak chcesz schłodzić to pomieszczenie, to logiczne jest, że warto zamknąć okna. Wtedy, gdy wlejesz wodę do tego klimatyzera i on cały czas rozprowadza ten wilgotny wiatr po pomieszczeniu, to właśnie tak zwiększasz wilgotność. A przecież nie taki był zamiar. To nie jest pożądany efekt, ponieważ zwiększając wilgotność i mając wysoką temperaturę w takim pomieszczeniu, czujesz dyskomfort, tworzy się zaduch. Będzie odczuwalnie cieplej.

Także mimo wszystko, po jakimś czasie będziesz zmuszony/ zmuszona przewietrzyć swoje mieszkanie i musisz otworzyć okno. Wpuszczasz ciepłe powietrze z zewnątrz. I to się robi naprawdę bez sensu…

ciekawostka - CzystyTlen.pl

Podsumowanie

Podsumowując… Uważaj na to, co kupujesz, po prostu uchronisz się od błędnego zakupu, jakiejś niefajnej decyzji. Oczywiście, jeżeli masz bardzo małe pomieszczenie i chcesz po prostu mieć wentylację taką prosto na twarz z jakimś powiewem bryzy, to może spełni swoje zadanie, ale nie liczyłbym na jakiś fajny, cudowny efekt. Na pewno nie warte to jest swojej ceny, pieniądze wyrzucone w błoto.
W naszym sklepie internetowym czystytlen.pl możesz znaleźć naprawdę godne polecenia klimatyzatory przenośne. W razie pytań, śmiało kontaktuj się z nami. Owszem, jest tam również zakładka “Klimatyzery”, ale znajdziesz tam nie urządzenia, tylko film, który zamieszczam również poniżej. Uwierz, klimatyzer nie jest wart Twojej uwagi 😉

Film w którym wyjaśniamy Ci ten temat:

Dodaj komentarz