Jest to kategoria produktowa, której kompletnie nie polecamy do rozważania. Znajduje się ona w naszym sklepie tylko z tego powodu, że jeśli przyszłoby CI do głowy kupienie takiego urządzenia to przeczytasz nasze ostrzeżenie.

Osuszacze powietrza, które mają w sobie filtr HEPA lub filtr węglowy teoretycznie mogą pełnić rolę oczyszczacza i osuszacza (urządzenia 2w1).

Jednak takie urządzenie pracuje cały czas z wilgocią, jeśli wilgoć będzie zniwelowana przez osuszacz powietrza, to cała woda jest w urządzeniu.

Woda, która zbiera się w osuszaczu powietrza też potrafi odparowywać. Jeżeli korzystasz z urządzenia w trybie automatycznym, to osuszacz będzie miał tą chwilę ,,luzu” i woda ze zbiornika zwiększa poziom wilgoci w osuszaczu.

Jeżeli w tym scenariuszu narażasz filtry na wilgoć, to doprowadzisz do ich szybszego zużycia oraz możesz sprowokować rozwój drobnoustrojów na takim filtrze.

Jeśli chciałbyś/aś oczyszczać powietrze i je jednocześnie osuszyć to proponuję Ci wybrać dwa odrębne urządzenia. Jeżeli oczyszczacz powietrza będzie pracował w miejscu z większą wilgotnością, to zastanów się nad oczyszczaczem powietrza z lampą UV-C, aby mogła ona utrzymywać filtry w dobrej kondycji.

Z kolei osuszacz powietrza wybierz normalny bez dodatkowych filtrów, ponieważ to może być dla Ciebie kiepskie rozwiązanie.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Szukaj osuszaczy powietrza tutaj: [Link do kategorii]

Szukaj oczyszczaczy powietrza tutaj: [Link do kategorii]