Kalkulator ma Ci pomóc przybliżyć wybór klimatyzatora przenośnego w warunkach domowych.
Szerokość pokoju
Wartość liczona w metrach
Długość pokoju
Wartość liczona w metrach
Wysokość pokoju
Wartość liczona w metrach
Rodzaj klimatyzatora przenośnego
Czy pokój jest na poddaszu?
Dodatkowa moc grzewcza (np. 100W = 0,1kW)
Wartość podana w kW
Ilość osób w pokoju
Powierzchnia okien
Wartość liczona w metrach kwadratowych
Kierunek okien
Przed wyborem klimatyzatora skonsultuj się z doradcą, jeśli masz wątpliwości. Kalkulator, z którego korzystasz, stara się oddać najlepiej jak to możliwe prawdziwe warunki doboru klimatyzacji przenośnej. Profilaktycznie zastrzegamy sobie prawo do tego, że kalkulator może wyświetlać tzw. ,,głupoty" 🙂

Dlaczego warto używać kalkulatora doboru klimatyzacji przenośnej?

Korzystanie z mocy kalkulatora ma wiele zalet, które mogą Ci pomóc wybrać świetny klimatyzator do Twojego pokoju.

  1. Przez odpowiednie obliczenia doboru mocy klimatyzacji pozwala Ci na efektywne zużycie energii elektrycznej, co przekłada się na niższe rachunki za energię – jak wiemy jest, to kluczowe dla każdego z nas.
  2. Kalkulator pomoże dobrać urządzenie o właściwej mocy, co gwarantuje optymalną wydajność chłodzenia lub ogrzewania pomieszczenia. Zrobi to szybko i sprawnie, przy okazji nie będzie zużywał za szybko swojej sprężarki przez ciągłe włączanie i wyłączanie. Tak, tak – możesz zbyt przeszacować i wziąć klimatyzator o zbyt dużej mocy.
  3. Nasz kalkulator pomoże wybrać urządzenie, które zapewni odpowiednią temperaturę, co przyczynia się do poprawy Twojego komfortu. Nie może być ani za ciepło, ani za zimno!
  4. Koszt zakupu: Znając odpowiednią moc klimatyzacji, można uniknąć kupowania zbyt drogich i zaawansowanych modeli, które w rzeczywistości nie są potrzebne. Jest to bardzo ważny punkt dla Twojej kieszeni. Nie dość, że możesz wybrać klimatyzator o zbyt dużej mocy i może się szybciej zużyć, to mogłoby Cię to więcej kosztować. To mogłoby być kombo nieszczęść.
  5. Redukcja hałasu: Dobierając właściwą moc klimatyzacji, można zminimalizować hałas generowany przez urządzenie, co wpłynie na Twój spokój ducha. I to jak! Klimatyzatory do ok. ~2kW mocy chłodniczej są dość sensownie zrównoważone. Każdy powyżej tej wartości po prostu jest głośny. Dlatego zachęcamy Cię do wybrania modelu przenośnego, który możesz wystawić na dwór.