Test i recenzja osuszacza powietrza Warmtec ODT-50

Test domowego, kondensacyjnego osuszacza powietrza Warmtec ODT-50

Za pomocą tego urządzenia pozbędziesz się nadmiaru wilgoci w Twoim mieszkaniu.

Warmtec ODT-50
Warmtec ODT-50

Powierzchnia, wydajność, przepływ powietrza

Zalecana maksymalna powierzchnia osuszania wynosi 65m2.
Jego wydajność sięga do 50 litrów w ciągu doby.
Pamiętaj, że wartość ta jest podana dla następujących warunków: temperatura wynosi 30 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza to 80%.
Przepływ powietrza jest dość spory, bo oscyluje na poziomie 310m3/h.

Sterowanie i zarządzanie

Tym osuszaczem możesz zarządzać za pomocą panelu sterowania lub z telefonu poprzez WiFi za pomocą aplikacji Tuya Smart.
Urządzenie posiada timer, który działa na dwa sposoby:
1. Możesz urządzenie włączyć i ustawić tak, aby się wyłączyło po danym czasie np. 6, 8, 12 czy maksymalnie 24 godzinach pracy.
2. Możesz sprowokować urządzenie dopiero do włączenia się za jakiś czas, też maksymalnie do 24 godzin od momentu ustawienia.

Co ważne. Nie musisz się obawiać, że poziom skroplin zostanie przekroczony. Używając wężyka problem znika z automatu, a korzystając tylko ze zbiornika osuszacza przestaje pracować, gdy maksymalny poziom wody zostanie osiągnięty.

Panel sterowania i aplikacja
Panel sterowania i aplikacja

Możesz także zmienić tryby pracy – osuszanie, suszenie ubrań, cyrkulacja powietrza.

Tryby pracy 2 - CzystyTlen.pl

Odszranianie

W przypadku, gdy osuszacz zacznie pracować w zbyt niskiej temperaturze, to może w nim się zacząć pojawiać szron. Jest to niepożądane zjawisko, więc w ramach zabezpieczenia sprężarka wyłącza się. Będzie działał sam wentylator do momentu, aż szron zniknie. Wtedy sprężarka z powrotem się włączy i osuszacz będzie mógł wznowić pracę.
Pamiętaj, że minimalna temperatura pracy tego osuszacza to 5 stopni Celsjusza. I nie licz na mega dużą wydajność w takich warunkach.

Co ze skroplinami?

W zestawie masz wężyk na stałe odprowadzanie wody z osuszacza.
Oprócz tego posiada on także pojemnik na skropliny o pojemności 6,8 litra. Oczywiście osuszacz będzie Cię informował o tym, jeżeli ten zbiornik się zapełni. Także możesz korzystać z tego, co dla Ciebie wygodniejsze.

Gwarancja – więcej niż standard

Sam producent daje gwarancję na te urządzenie aż 3 lata. Jest to gwarancja Door2Door. Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Warmtec, więc po prostu kupując u nas takie urządzenie masz do dyspozycji tego typu gwarancję. Jest to na pewno bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba szukać i iść do serwisu. Urządzenie można po prostu oddać kurierowi, który będzie zamówiony już od producenta.

Test Warmtec ODT-50

Wentylator w tym osuszaczu pracuje w dwóch trybach. My przeprowadziliśmy test głośności na każdym z nich. Dodatkowo zmierzyliśmy temperaturę na wylocie osuszacza.
Jakie otrzymaliśmy wyniki?
Pierwszy tryb pracy wentylatora – poziom głośności oscylował średnio na wartości 51,9 dB.
Na drugim trybie było to już 56,4 dB głośności.
A o ile stopni osuszacz podnosi temperaturę tego powietrza, które zasysa?
Otóż temperaturę na wylocie kratki wentylacyjnej osiągnęliśmy na poziomie 36,3 stopnie Celsjusza. Porównując z temperaturą, jaka była w pomieszczeniu (27,1 stopnia Celsjusza), otrzymaliśmy różnicę 9,2 stopnia. Nie jest to tak mało.

Ten osuszacz to jest już taki konkretny kaliber. Nam się bardzo spodobał. Z racji tego, że jest to już dosyć ciężkie urządzenie, to producent dodaje kółka, które możesz sobie opcjonalnie zamontować w osuszaczu. Więc jego przenoszenie nie stanowi problemu.
Osuszacz ten możesz zakupić w naszym sklepie internetowym czystytlen.pl. Także gorąco zapraszam. Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek pytań, służymy pomocą, śmiało możesz się do nas zgłosić.

Film z naszego testu urządzenia

Dodaj komentarz