Pochłaniacz zapachów – jak poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem?

skunks - CzystyTlen.pl

Zauważyliśmy, że nasi klienci dość często szukają ,,pochłaniacza”. Spotykamy się z różnymi szukanymi pojęciami, jak:

Wyszukiwane są pochłaniacze do wielu różnych pomieszczeń – może to być kuchnia, łazienka, pokój dzienny albo całe mieszkanie.

Jeśli właśnie Ty poszukujesz rozwiązania, które jest zbieżne z jednym z powyższych pytań, to świetnie trafiłeś/aś!

Warto, abyś wiedział/a już na samym początku, że zastąpienie brzydkiego zapachu albo dymu papierosowego innym silniejszym zapachem nie rozwiąże Twojego problemu. Podkreślamy to, bo wiemy, że klienci często mogą spotkać się z takim rozwiązaniem w Internecie albo po wpisaniu powyższych fraz w Google.

Jeśli chcesz sobie poradzić w pełni z dymem, kurzem, roztoczami albo nieprzyjemnymi zapachami z łazienki i kuchni, to warto zwrócić swoje oczy na oczyszczacz powietrza.

Pochłaniacz dymu papierosowego / tytoniowego

Jeśli problem występuje u Ciebie tylko w jednym pomieszczeniu, gdy przykładowo ktoś pali w łazience papierosy, to wystarczy niewielki oczyszczacz, który zniweluje ten niepożądany zapach. Przy czym warto rozważyć coś o większej wydajności i mocy, ponieważ w Polsce mamy dużo smogu, o którym więcej napisaliśmy tutaj oraz w tym artykule.

Oczywiście warto przekonać domowników, którzy lubią palić papierosy, aby tego nie robili w domu. Jest to półśrodek, bo gdy taka osoba wraca do domu to… śmierdzi papierosami i mimo wszystko ten niemiły zapach się utrzymuje.

smoking gf6310c8b2 640 - CzystyTlen.pl

Osoby, które palą papierosy na co dzień, nie odczuwają tego problemu tak dosadnie z uwagi na przyzwyczajenie i nawyk. Zaś inni ludzie, którzy stronią od papierosów, są na ten zapach mocno wyczuleni i im przeszkadza. Jeśli Ty jesteś palaczem albo kimś, kto chce uświadomić taką osobę jak to śmierdzi – to proponujemy powąchać amoniaku 😉 Sądzimy, że porównanie może być dość trafne!

Pochłaniacz kurzu i roztoczy

duster g0f0be273c 640 - CzystyTlen.pl

Często oczyszczacz powietrza, określany czasem jako pochłaniacz, doceni osoba, która ma problem z alergią. Wiemy, jakiego kalibru jest to kłopot. Alergia na roztocza to jest coś… co przeszkadza zawsze i wszędzie. Zimą można czuć się znacznie gorzej, a jest to spowodowane brakiem wietrzenia pomieszczenia albo zbyt małą wilgotnością. Poradą na to będzie odpowiedni oczyszczacz powietrza (lub jak kto woli pochłaniacz), który wyłapie roztocza. Wtem takie urządzenie przyda się o każdej porze roku, bo pozbawi Cię problemu z katarem i kichaniem! Zachęcamy, aby sprawdzić tą drogę, bo warto! Jeśli masz niską wilgotność, która schodzi poniżej 30%, to warto zapoznać się z tym artykułem.

Oczywiście tu powstaje też inny wątek, który warto rozważyć, a wybiega poza naszą branżę. Przy czym, jeśli zmagasz się z alergią na roztocza, to uwierz nam, że warto skontaktować się z dobrym alergologiem, który poprowadzi Cię przez odczulanie. Jest to dość długi proces, który może trwać nawet od 3 do 5 lat, ale warto. Pamiętaj, że alergia na roztocza osłabia Twój organizm i częściej możesz chorować. Dodatkowo masz zwiększoną szansę na astmę czy na ujawnienie się nowych, innych alergii.

Dodatkowym wspomagaczem podczas silnej alergii może być oczyszczacz, który ma na pokładzie jonizator. Jest to dodatkowy element, który wspomaga oczyszczacz i niweluje kurz zawieszony w powietrzu. Kurz i roztocza są dosłownie ściągane na podłogę i masz jeszcze mniejszą szansę na ich wdychanie!

Pochłaniacz zapachów

Kolejnym problemem są nieprzyjemne zapachy, które mogą dobiegać z łazienki, czasem z kuchni lub innych pomieszczeń. Pierwszą ważną rzeczą, którą powinieneś sprawdzić, to wilgotność. Bardzo możliwe, że wilgoć w tych pomieszczeniach może być zbyt duża i masz ogromne ryzyko na powstanie pleśni i grzyba w mieszkaniu. Lepiej temu zapobiec używając osuszacza powietrza!

Przy czym, jeśli jesteś pewny/a, że tą drogę możesz wykluczyć, to nieprzyjemny zapach może mieć inne źródło, przykładowo w chemii gospodarczej, starych… ziemniakach, cebuli lub szafkach! Oczywiście to są tylko przykłady. Źródło może być zupełnie inne, które będzie Ci ciężko znaleźć i wyeliminować.

WARMTEC AP1000W Oczyszczacz powietrza wnętrze

W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie oczyszczacz powietrza, który jest bohaterem tego artykułu (lub poszukiwany przez czytelników jako pochłaniacz zapachów). Taki oczyszczacz musi mieć filtr węglowy. Wszak on pochłania takie nieprzyjemne treści. Całkiem dobrym wspomagaczem może być dodatkowy filtr fotokatalityczny, który wykorzystuje tytan z postaci TiO2 i redukuje nieprzyjemne zapachy, bakterie i wirusy. Aby taki filtr skutecznie działał, wymaga lampy UV-C. Wyjątkiem będzie filtr zimnokatalityczny, który funkcjonuje bez lampy UV-C.

Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Ci temat ,,pochłaniacza zapachów” i pomogliśmy Ci w tym, abyś mógł/a dobrać coś odpowiedniego dla siebie!

shop 158317 640 - CzystyTlen.pl

Jeżeli temat Cię zainteresował to możesz przejść do naszego sklepu internetowego . Gdybyś miał/a pytania to śmiało zapraszamy do kontaktu!

  • Mail: sklep@czystytlen.pl
  • Telefon: 731-651-258
  • Formularz kontaktowy: kliknij tutaj

Dodaj komentarz