Test i recenzja klimatyzatora przenośnego Warmtec KP41W

Test klimatyzatora przenośnego Warmtec KP41W

Szukasz nowoczesnego, uniwersalnego urządzenia do klimatyzowania swoich pomieszczeń? Z dodatkowymi funkcjami? Chcesz czegoś, co po prostu kupisz, postawisz i włączysz? To czytaj dalej.

Warmtec KP41W
Warmtec KP41W

Powierzchnia

Producent deklaruje, że ten klimatyzator może obsłużyć pomieszczenie o powierzchni nawet 46 m2. Jednak z tym bym też podchodził ostrożnie. Pamiętaj o dodatkowych czynnikach. Podana wartość jest poprawna dla pomieszczenia o standardowej wysokości i średnim nasłonecznieniu. Ogólnie rekomendujemy urządzenie do mniejszej powierzchni, nieprzekraczającej 40m2

Tryby pracy/parametry

Ten klimatyzator ma aż cztery tryby pracy.

 1. Chłodzenie – o mocy 4100W. Jest to podstawowa rola, przydatna w upalne dni.
 2. Ogrzewanie – moc już jest wtedy ograniczona do 3300W. W chłodniejsze dni może Cię ogrzać.
 3. Osuszanie powietrza – w ilości 43,2 litrów wody w ciągu jednej doby. Idealny przy problemach z wilgocią w pomieszczeniach.
 4. Cyrkulacja powietrza – przepływ samego powietrza to jest 460 m3/h. Przy pomocy funkcji Swing urządzenie to będzie lepiej rozprowadzać powietrze po pomieszczeniu.
Tryby pracy

Sterowanie

Ten klimatyzator ma funkcję WiFi. Dzięki temu możesz połączyć go z aplikacją Tuya Smart i nim zarządzać, także jeżeli nie będzie Cię w domu. Jest to naprawdę bardzo wygodne i fajne rozwiązanie, szczególnie jeżeli wracasz do domu o określonych godzinach, to klimatyzator może już działać pół godziny albo godzinę wcześniej i schłodzić Twoje pomieszczenie do pożądanej temperatury. Możesz też sterować nim zdalnie za pomocą dołączonego pilota.

Panel sterowania i aplikacja
Panel sterowania i aplikacja

Wygląd i budowa

KP41W
KP41W

To urządzenie wygląda bardzo ładnie i nowocześnie. Ma opływowy kształt. Dzięki temu zwraca uwagę swoim wyglądem

To urządzenie ma wbudowaną lampę UV w środku. Dzięki temu mamy większą higienę pracy.
Pamiętaj, że klimatyzator gromadzi w sobie skropliny, one są odparowywane wraz z ciepłym powietrzem. Jeżeli miałbyś ich nadmiar i bardzo dużą wilgotność w pomieszczeniu, to możliwe, że będziesz musiał podłączyć jeszcze wężyk na ich odprowadzenie.
Mimo lampy UV pamiętaj, aby odgrzybiać taki klimatyzator minimum dwa razy w roku, przed i po sezonie.

Gwarancja – więcej niż standard

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Warmtec, zatem jeżeli kupujesz u nas te urządzenia masz do dyspozycji 3-letnią gwarancję. Nie jest istotne, czy ją wykorzystasz do formy prywatnej, czy do zakupu dla firm. Jest ona realizowana na Door2Door.

Test Warmtec KP41W

Przeprowadziliśmy test głośności tego urządzenia na trzech trybach pracy wentylatora.
A jakie otrzymaliśmy wyniki? Zestawiliśmy je w tabeli poniżej.

Test 2 - CzystyTlen.pl

Co znajdziesz w zestawie?

 • Rurę odprowadzającą powietrze fi 15 o długości półtora metra,
 • końcówkę łączącą tę rurę z klimatyzatorem,
 • końcówkę na koniec tej rury, aby wyprowadzić ją z tym gorącym powietrzem,
 • adapter okienny, który możesz dopasować do okna przesuwnego.
  I wtedy to idealnie ze sobą współgra. Jeżeli nie masz okna przesuwnego, to proponuję Ci dobrać po prostu uszczelkę okienną albo skorzystać z innych rozwiązań do wyprowadzenia rury poza swój pokój.
  To tylko część elementów dołączonych do klimatyzatora. Więcej zobaczysz w filmie.
Zestaw
Zestaw

Jeżeli szukasz wydajnej jednostki o dużej mocy chłodniczej, w bardzo rozsądnych pieniądzach, z miłym dla oka wyglądem, to na pewno polecam Ci ten model. Jest on relatywnie tani w stosunku do innych jednostek o tym samym parametrze mocy chłodniczej. Pamiętaj, że może on stać tylko i wyłącznie w środku Twojego pomieszczenia.
Klimatyzator ten możesz zakupić w naszym sklepie internetowym czystytlen.pl. Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości możesz się z nami śmiało skontaktować.

Film z naszego testu Warmtec KP41:

Dodaj komentarz