Test dwururowego przenośnego klimatyzatora Fral FSC 16.2SC

WYDAJNOŚĆ – to słowo zostanie Ci w pamięci do końca tego artykułu. Jeśli szukasz konkretu, to przeczytaj o modelu Fral FSC 16.2SC. Nie będziesz tego żałować! 🙂

Klimatyzacja przenośna Fral FSC 16.2SC

Ten klimatyzator jest najmocniejszą jednostką w naszym zestawieniu klimatyzacji przenośnych do użytku domowego oraz do zastosowań profesjonalnych.*

*od 25 maja 2022r. jest wyższa wersja o mocy 5,4 kW – Fral FSC19.2SC

Model Fral FSC 16.2 SC ma aż 4,5kW mocy chłodniczej i tyle samo mocy grzewczej. Jest to klimatyzator, który możesz zastosować nawet w pomieszczeniach do 50 m2. Co ważne, możliwość pompowania powietrza przez tą jednostkę, sięga do 560 m3/h. Zatem mówimy tutaj o konkretnym urządzeniu, które ma znacząco wysokie parametry, czyli jest bardzo wydajny.

Fral FSC16.2SC z akcesroiami - CzystyTlen.pl

Tym, co powinno Cię zainteresować, jest fakt, że oprócz posiadania bardzo dużej mocy chłodniczej i grzewczej oraz dużego przepływu powietrza, to to urządzenie może wyparować nawet do 70 litrów wody w ciągu doby! Jest to naprawdę bardzo potężna jednostka.

Moduł Wi-Fi w klimatyzatorze Fral FSC 16.2SC

Zachęcamy Cię do wykorzystania bardzo przydatnej funkcji klimatyzatora – systemu pracy z Wi-Fi. Możesz nim sterować gdzie chcesz, nawet jeśli jesteś poza swoim mieszkaniem. Bardzo dobrą opcją, którą warto wdrożyć, jest stworzenie harmonogramu pracy klimatyzatora. Krótko mówiąc, jeżeli wracasz z pracy o stałej godzinie, to możesz ustawić klimatyzator tak, aby rozpoczął swoją pracę pół godziny przed Twoim przyjściem do domu. Dzięki temu wejdziesz wprost do pomieszczenia dostosowanego pod swoje preferencje i reszta dnia zdecydowanie będzie Ci milej upływać.

Zestaw klimatyzatora Fral FSC 16.2SC

jest dostarczony w dwóch opakowaniach:

W opakowaniu nr 1 znajdziesz:

 • klimatyzator Fral FSC 16.2 SC;
 • rurę wylotową 1,5 mb;
 • płaską końcówkę;
 • adapter okienny;
 • pilot zdalnego sterowania;
 • rurkę 0,5 mb na skropliny;
 • 2 filtry powietrza.

akcesoria do Fral FSC16.2SC - CzystyTlen.pl

W opakowaniu nr 2 znajdziesz:

 • rurę wylotową 4 mb;
 • płaską końcówkę;
 • adapter okienny;
 • adapter do montażu ściennego;
 • kratkę wentylacyjną.

Podwójny test przenośnego klimatyzatora Fral FSC 16.2SC

Zasady testu głośności

 1. Test został przeprowadzamy w pokoju o powierzchni 25 m². Pokój był wyłożony kafelkami i nie miał żadnych tekstyliów. Jedyne elementy dźwiękochłonne to firana i wersalka. Sufit był wykonany z karton gipsu, a ściany były otynkowane – jeśli masz w swoim pomieszczeniu więcej elementów, które pochłaniają dźwięk, np. dywan, to wynik będzie jeszcze lepszy!
 2. Nasz test obejmował 3 prace głośności: pracę wentylatora na niskim, średnim oraz na najwyższym poziomie. Test przeprowadziliśmy przy włączonej sprężarce, ponieważ gdy klimatyzator osiągnie docelową temperaturę, to sprężarka wyłącza się i będzie działał tylko wentylator.
 3. Rurę wyprowadziliśmy za pomocą zwykłej uszczelki okiennej.
 4. Poziom tła 30,531,5 db(A).
 5. Sprzęt wykorzystany w teście to sonometr UNI-T UT352.
 6. Klimatyzator stojący w pomieszczeniu oddalony był o 2 metry od sonometru.

Pierwszy pomiar testu

Pierwszą możliwością montażu klimatyzatora Fral FSC 16.2SC jest postawienie jednostki bezpośrednio w pokoju wraz z wyprowadzeniem jednej rury na zewnątrz pomieszczenia. Jest to tzw. klasyczny montaż klimatyzatora. Jeżeli jednak zdecydujesz się na zakup urządzenia o takich parametrach, wybierz chociażby którykolwiek z innych sposobów opisanych poniżej.

Wyniki pomiaru:

 • Niski tryb pracy wentylatora – 57 db(A)
 • Średni tryb pracy wentylatora – 58 db(A)
 • Maksymalny tryb pracy wentylatora – 58,8 db(A)

Drugi pomiar testu

Drugi sposób wykonania pomiaru obejmował wystawienie jednostki na zewnątrz. W przypadku, gdy klimatyzator stoi poza Twoim pokojem, np. na balkonie bądź tarasie, to wtłacza do środka zimne powietrze. Dzięki takiemu posunięciu możesz zwiększyć wydajność urządzenia do 30%, a także znacznie ograniczyć generowany przez niego hałas.

Wyniki pomiaru:

Niski tryb pracy wentylatora – 47 db(A)
Średni tryb pracy wentylatora – 48 db(A)
Maksymalny tryb pracy wentylatora – 50 db(A)

Trzeci pomiar testu

Fral FSC16.2SC z plenum obiegu cieplego powietrza - CzystyTlen.pl

W trzecim przypadku wprowadziliśmy klimatyzator do środka i zamontowaliśmy adapter obiegu ciepłego powietrza. Jest to zatem trzeci sposób montażu. Jednostka stoi w środku pomieszczenia, a Ty wyprowadzasz dwie rury poza swój pokój.

Taki zabieg ograniczy hałas, ale również zwiększy wydajność urządzenia nawet do 60%. W tym wypadku obieg powietrza w Twoim pokoju jest zamknięty, przez co nie tworzysz podciśnienia ani nadciśnienia.

Oznacza to, że powietrze z zewnątrz nie będzie mieszało się z powietrzem znajdującym się w środku pomieszczenia. Dzięki temu klimatyzator cały czas będzie mógł chłodzić to powietrze, które już wcześniej przepracował. Wniosek? Szybciej dojdziesz do niższej temperatury, a chyba na tym najbardziej Ci zależy. Zatem – polecamy. 

Fral FSC16.2SC z plenum obiegu cieplego powietrza 2 - CzystyTlen.pl

Wyniki pomiaru:

Niski tryb pracy wentylatora – 53,5 db(A)
Średni tryb pracy wentylatora – 54,5 db(A)
Maksymalny tryb pracy wentylatora – 56,2 db(A)

Czwarty pomiar testu

Fral FSC16.2SC z plenum obiegu zimnego powietrza - CzystyTlen.pl

Czwarty sposób montażu tej klimatyzacji to wyprowadzenie urządzenia na zewnątrz i podpięcie do niego adaptera obiegu zimnego powietrza. Jednostka stoi na tarasie lub na balkonie, a do środka pomieszczenia należy wprowadzić dwie rury. Klimatyzator pobiera zatem chłodne powietrze z Twojego pokoju, które już wcześniej zostało przez niego schłodzone, następnie chłodzi je bardziej i wtłacza z powrotem.

To najbardziej wydajny sposób pracy z możliwych. Mówimy tutaj więc o zamkniętym obiegu powietrza. Największą zaletą takiego rozwiązania jest ograniczenie hałasu. Przy okazji klimatyzator będzie Ci filtrować powietrze filtrem HEPA oraz węglowym, a to sprawia, że będzie działał także jako oczyszczacz powietrza.

Wyniki pomiaru:

Niski tryb pracy wentylatora – 46,5 db(A)
Średni tryb pracy wentylatora – 48 db(A)
Maksymalny tryb pracy wentylatora – 49,5 db(A)

Tabela porównawcza poszczególnych testów

Szablon porownawczy dla klimatyzacji FSC16.2SC - CzystyTlen.pl

Jeżeli produkt Cię zainteresował, możesz dokonać jego zakupu w naszym sklepie internetowym wraz z akcesoriami!

Dodaj komentarz