Test i recenzja osuszacza powietrza Warmtec ODT-35

Test domowego, kondensacyjnego osuszacza powietrza Warmtec ODT-35

Za pomocą tego urządzenia pozbędziesz się nadmiaru wilgoci w Twoim mieszkaniu.

Warmtec ODT-35
Warmtec ODT-35

Powierzchnia, wydajność, przepływ powietrza

Zalecana maksymalna powierzchnia osuszania wynosi 40m2.
Jego wydajność sięga do 35 litrów w ciągu doby.
Pamiętaj, że wartość ta jest podana dla następujących warunków: temperatura wynosi 30 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza to 80%.
Przepływ powietrza jest dość spory, bo oscyluje na poziomie 200m3/h.

Sterowanie i zarządzanie

Tym osuszaczem możesz zarządzać za pomocą panelu sterowania lub z telefonu poprzez WiFi za pomocą aplikacji Tuya Smart.
Urządzenie posiada timer, który działa na dwa sposoby:
1. Możesz urządzenie włączyć i ustawić tak, aby się wyłączyło po danym czasie np. 6, 8, 12 czy maksymalnie 24 godzinach pracy.
2. Możesz sprowokować urządzenie dopiero do włączenia się za jakiś czas, też maksymalnie do 24 godzin od momentu ustawienia.
Czyli nie musisz być w domu, żeby urządzenie włączyć i ustawić odpowiednią wilgotność.

Panel sterowania i aplikacja
Panel sterowania i aplikacja

Możesz także zmienić tryby pracy – osuszanie, suszenie ubrań, cyrkulacja powietrza.

Tryby pracy 1 - CzystyTlen.pl

Odszranianie

W przypadku, gdy osuszacz zacznie pracować w zbyt niskiej temperaturze, to może w nim się zacząć pojawiać szron. Jest to niepożądane zjawisko, więc w ramach zabezpieczenia sprężarka zostaje wyłączona. Będzie działał sam wentylator do momentu, aż szron zniknie. Wtedy sprężarka z powrotem się włączy i osuszacz będzie mógł wznowić pracę.

Budowa

Z racji tego, że ten osuszacz powietrza jest już dość wydajny, a co za tym idzie, większy, to został on wyposażony w kółka, które możemy zamontować opcjonalnie.
Urządzenie to ma również filtr powietrza, który możesz umyć i wsadzić z powrotem. Na panelu sterowania zauważysz ikonkę informującą, że filtr powietrza należy wyczyścić.

Filtr powietrza
Filtr powietrza

Co ze skroplinami?

W zestawie masz wężyk na stałe odprowadzanie wody z osuszacza.
Oprócz tego posiada on także pojemnik na skropliny o pojemności 3,8 litra. Oczywiście osuszacz będzie Cię informował o tym, jeżeli ten zbiornik będzie zapełniony. Także możesz korzystać z tego, co dla Ciebie wygodniejsze.

Gwarancja – więcej niż standard

Sam producent daje gwarancję na te urządzenie aż 3 lata. Jest to gwarancja Door2Door. Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Warmtec, więc po prostu kupując u nas takie urządzenie masz do dyspozycji tego typu gwarancję. Jest to na pewno bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba szukać i iść do serwisu. Urządzenie można po prostu oddać kurierowi, który będzie zamówiony już od producenta.

Test Warmtec ODT-35

Wentylator w tym osuszaczu pracuje w dwóch trybach. My przeprowadziliśmy test głośności na każdym z nich. Dodatkowo zmierzyliśmy temperaturę na wylocie osuszacza.
Jakie otrzymaliśmy wyniki?
Pierwszy tryb pracy wentylatora – poziom głośności oscylował średnio na wartości 49 dB.
Na drugim trybie było to już 51,7 dB głośności.
A o ile stopni osuszacz podnosi temperaturę tego powietrza, które zasysa?
Otóż temperaturę na wylocie kratki wentylacyjnej osiągnęliśmy na poziomie 37,1 stopnia Celsjusza. Porównując z temperaturą, jaka była w pomieszczeniu (27,3 stopnie Celsjusza), otrzymaliśmy różnicę 9,8 stopnia. Nie jest to tak mało.

1 - CzystyTlen.pl

Osuszacz powietrza już o większych możliwościach, taki porządniejszy. Nam się spodobał. I jeśli chciałbyś go zakupić, to zajrzyj do naszego sklepu internetowego czystytlen.pl. Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek wątpliwości, pytań, śmiało możesz się z nami kontaktować.

Film z testu Warmtec ODT-35

Dodaj komentarz