Klimatyzacja przenośna – jak zwiększyć wydajność?

Klimatyzacja przenośna – wstęp

W dzisiejszym artykule chcemy Ci przybliżyć temat zwiększenia wydajności przenośnej klimatyzacji. Masz bardzo dużo możliwości do jej montażu i do zastosowania. Na rynku jest wiele modeli. Niektóre z nich mają dodatkowe możliwości, np. zwiększoną odporność na warunki atmosferyczne. Oczywiście klimatyzacja przenośna ma wiele standardowych odmian, które możesz trzymać w mieszkaniu i mają zróżnicowaną wydajność.

zestaw-instalacyjny-rury-wyrzutowej-do-klimatyzatora-przenosnego-03

Masz kilka możliwości na montaż

Pierwszy sposób, który jest najbardziej powszechny, to  trzymanie klimatyzacji w swoim mieszkaniu. Wyprowadzasz wtedy rurę poza mieszkanie, która odprowadza ciepłe powietrze. Niektóre osoby wystawiają samą rurę przez otwarte okno i tak chłodzą pomieszczenia – przy czym jest to najmniej wydajny sposób na działanie klimatyzacji przenośnej. Ciepłe powietrze z zewnątrz będzie Ci napływało do mieszkania i jest to mało efektywne rozwiązanie.

uszczelka okienna do klimatyzatora 1 - CzystyTlen.pl

ALE…! Ten problem możesz łatwo zażegnać. Wystarczy, że uzupełnisz swoje okno o dodatkowe akcesorium – czyli rękaw na okno. Jest on prosty w montażu. Wystarczy zmierzyć całą ramę okienną, dodać do siebie długości i już wiesz jak długiej uszczelki potrzebujesz.

Dzięki temu ciepłe powietrze nie będzie Ci wlatywało z powrotem do mieszkania.

Kolejny sposób jest dedykowany dla okien, które są oknami przesuwnymi. Wystarczy wtedy wpiąć tą listwę w okno i możesz wyprowadzić w prosty sposób rurę poza mieszkanie.  Taką listwę znajdziesz w niektórych modelach polskiej marki Warmtec. Działanie jest identyczne jak w powyższym przykładzie.

Listwa okienna do klimatyzacji
zestaw-instalacyjny-rury-wyrzutowej-do-klimatyzatora-przenosnego-03

Innym sposobem jest wydrążenie technicznych otworów w ścianie w taki sposób, aby wyprowadzić rurę z powietrzem. Oczywiście w naszym sklepie znajdziesz dedykowane zaślepki.

Jednym z ciekawszych sposobów, bardzo ,,dizajnerskim”, jest zastosowanie ramy okiennej. Wspomnianą ramę możesz zamówić za pośrednictwem naszej strony do modeli Warmtec. Ramę możesz bezinwazyjnie zamontować w oknie. Rama okienna ma już przygotowany otwór na rurę wylotową powietrza.  

warmtec morso kp40 aranzacja na zewnatrz 800 Sterowanie za pomoca sieci Wi Fi - CzystyTlen.pl

5 sposobów to za mało? Mamy coś jeszcze! Czytaj dalej:

Istnieją na rynku klimatyzacje przenośne, które możesz wystawić poza swoje mieszkanie. Dzięki temu zabiegowi zwiększysz efektywność klimatyzacji do 30%. Po prostu pobierze ona mniej prądu i szybciej schłodzi Twoje pomieszczenie. Dodatkowo ograniczysz hałas!

Niżej prezentujemy Ci 2 modele, które mają taką możliwość:

FRAL SUPER COOL FSC09.1
Fral super cool FSC09C

Czy można jeszcze zwiększyć efektywność chłodzenia? TAK:

Istnieje także klimatyzacja przenośna włoskiej marki Fral. Producent daje możliwość zamontowania dedykowanego tzw. ,,plenum” – wiemy, że jest to dość enigmatyczna nazwa. Zaraz to wyjaśnimy 🙂

Plenum polega na tym, że z klimatyzacji wyciągasz dwie rury. W zależności od plenum, które wybierzesz możesz takie rury:

  1. wyprowadzić do swojego pokoju na zewnątrz;
  2. wprowadzić z zewnątrz do środka.

Taki rodzaj montażu tworzy z Twojej klimatyzacji przenośnej dosłownie klimatyzację typu Split. A bardziej po ludzku, to po prostu Twoja klimatyzacja przenośna potrafi wydajnością dorównać klimatyzacji stacjonarnej montowanej przez technika.


Klimatyzacja przenośna – czy istnieją jeszcze lepsze rozwiązania?

ARGO ULISSE ECO wizualizacja

Oczywiście!

Możesz także sprawdzić klimatyzator przenośny typu Split (i to dosłownie).

Włoski model ARGO ULISSE ECO zaskoczy Cię swoją kompaktowością oraz cichym działaniem. W tym wypadku klimatyzator jest bardzo wydajny w porównaniu do przenośnych urządzeń. Agregat jest wystawiony poza Twoje mieszkanie i hałas jest ograniczony do minimum.


Na sam koniec…

Jeśli temat Cię zainteresował, to koniecznie sprawdź nasz sklep internetowy.

Pamiętaj, że możesz do nas:

  1. Zadzwonić: 731-651-258
  2. Wysłać maila: sklep@czystytlen.pl
  3. Wypełnić formularz kontaktowy
  4. Napisać na czacie

Z chęcią doradzimy.

Życzmy Ci udanego dnia!


Dodaj komentarz