Czy wymagany jest serwis klimatyzacji?

pleśń w mieszkaniu

Czy gdyby Twoim oczom ukazał się taki widok, to jaki masz pierwszy odruch? SPALIĆ! Oczywiście rozsądek wygrywa i sięgasz po środki, które pomogą Ci z tym walczyć 🙂 Sam sobie odpowiedz na pytanie: ,,Czy wymagany jest serwis klimatyzacji?”.

Pleśń może pojawić się przez urządzenia, które są z powodzeniem dostępne na rynku np. klimatyzery. Niby z nazwy podobne do klimatyzacji, ale nie mają z nią nic wspólnego! – więcej dowiesz się w tym wpisie.


Zaniedbanie klimatyzacji prowadzi do…

A gdy Ci powiem, że przez niepamięć, lenistwo, brak ochoty na wydatki, podobny widok jest schowany przed Twoim spojrzeniem, w obudowie klimatyzacji – za tym ładnym, pięknym, białym lśniącym plastikiem… Uwierzył(a)byś?

Zobacz poniższe przykłady. Obraz jest wart więcej niż tysiąc słów! Oczywiście w naszym ojczystym słowniku jest jedno słowo, które potrafi zastąpić nawet więcej niż 1000 obrazów, no ale… Do konkretów!

pleśń i grzyb w klimatyzacji 1

Zadaj sobie pytanie: Czy naprawdę chcesz TYM (grzybem) oddychać?


pleśń i grzyb w klimatyzacji 2

Jak to na nas wpływa? Czy wymagany jest serwis klimatyzacji?

Nieprzyjemny zapach to jeden z objawów, który ostatecznie da nam znać, że należy NATYCHMIAST coś z tym zrobić (ufaj swoim zmysłom, są przydatne). Przede wszystkim grzyb i/lub pleśń będzie źle wpływać na Twoje samopoczucie. Częściej możesz chorować, pogłębią się objawy alergiczne, pojawią się problemy skórne…

W skrócie – jesteś wystawiony na działanie bomby biologicznej. Nie jest to widoczne, tak samo jak promieniowanie po wybuchu atomowym, lecz niestety na dłuższą metę niesie ze sobą rozpaczliwe skutki. Sądzę, że doskonale wiesz, że takie zanieczyszczenie źle wpływa na zdrowie, a ukrytym brudem w klimatyzacji nowej penicyliny nie odkryjesz (penicylina powstaje przez grzyby z gatunku pędzlaków).


Czy zjadłbyś to? WĄTPIĘ.

Nie, nie jest to wyzwanie typu ,,potrzymaj mi piwo” 🙂

Jeśli tego byś nie zjadł, to czemu chcesz czymś podobnym oddychać?

pleśń na chlebie

Wiele ludzi boryka się z różnymi problemami pokroju stresu, nadmiernego zmęczenia, braku czasu czy kiepskiego zdrowia. Przy czym, aby każdej z tych rzeczy zaradzić, wypada na chwilę się zatrzymać i pomyśleć: ,,Co wpływa na rozwój tych problemów?”. Jedną z odpowiedzi może być po prostu zła jakość powietrza, która wpływa na nasze gorsze samopoczucie. Nie dostrzeżesz tego od razu, ale jest to jedna z cegiełek, która to powoduje.


Jak często powinieneś serwisować klimatyzację?

W sumie dwa razy w roku powinno się serwisować klimatyzację, aby:

  • utrzymać dobre samopoczucie;
  • utrzymać gwarancję producenta w przypadku klimatyzacji (split/multisplit).

Zatem w jaki sposób dbać o komfort? Jak zadbać o te dobre samopoczucie?

To proste! Po prostu zadbaj o swoją klimatyzację 🙂 Czyść ją regularnie (nie tylko z zewnątrz) i zadbaj o odpowiedni serwis. Przedłużysz tym samym żywotność takiego urządzenia, a Ty… a Ty będziesz się po prostu dobrze czuć!

Przemyśl to, powodzenia!


Zapraszam Cię również do naszego sklepu, gdzie znajdziesz wysokiej jakości
klimatyzatory przenośne!

sklad-zestawu-senja-kp32w
Klimatyzator do 35m2
sklad-zestawu-Morso KP40W z Wi-Fi
Ultra wydajny klimatyzator do 45m2

Dodaj komentarz