CzystyTlen dostarcza klimatyzatory do polskiej Państwowej Straży Pożarnej

Nasza dostawa
Nasza dostawa

Ten model klimatyzatora jest zalecany do ochładzania namiotów polowych, które są używane przez strażaków na ćwiczenia oraz na wyjazdy. Praca strażaka jest ciężka ze względu na warunki, jak chociażby głównie wysoka temperatura. Aby mógł on pracować efektywniej, potrzebuje odpocząć w komfortowych warunkach – temperatury, wilgotności powietrza. Ale skąd takowe wziąć podczas akcji? Otóż zabierając taki namiot ze sobą, strażacy mogą sobie stworzyć takie warunki za pomocą właśnie klimatyzatorów FRAL FSC 16.2SC. Będą mogli odpocząć właśnie w takim namiocie, z odpowiednią temperaturą.

FSC16.2SC
FSC16.2SC

Dlaczego akurat te klimatyzatory?

Klimatyzator do użytku profesjonalnego
 FRAL SUPER COOL model FSC16.2SC Wi-Fi to doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest zastosowanie klimatyzatora stacjonarnego. Ze względu na swoje mocne parametry znajduje zastosowanie w dość sporych obiektach, niestandardowych miejscach. Może pracować również na świeżym powietrzu.

skrot - CzystyTlen.pl

Parametry

To urządzenie o mocy chłodniczej 4500W, identycznej jak moc grzejna.
Przepływ powietrza to jest aż 560 m3/h, czyli faktycznie będzie w stanie wymienić to powietrze około trzech, czterech razy w ciągu jednej godziny w takim namiocie.

Praca klimatyzatorów: plenum, konfiguracje

Klimatyzatory, które zostały dostarczone do straży pożarnej, są w konfiguracji z górnym plenum oraz z dolnym plenum obiegu ciepłego i zimnego powietrza. Dzięki temu strażacy będą mogli te klimatyzatory wykorzystywać w najbardziej wydajnej formie, czyli będą mogli tworzyć obiegi zamknięte.

  • Klimatyzator może stać w środku namiotu, pobierać powietrze z dworu, dogrzewać je i wyrzucać na zewnątrz. Wtedy on chłodzi to powietrze, które jest cały czas w pomieszczeniu i także nie ma takiej sytuacji, gdzie klimatyzator chłodząc ten namiot, pobierałby jeszcze to powietrze już schłodzone, żeby je dogrzać i wyrzucić. Unikamy tej sytuacji właśnie dzięki zastosowaniu adapteru obiegu gorącego powietrza.
plenum cieple wewnatrz - CzystyTlen.pl
  • Klimatyzator może też stać na zewnątrz namiotu, pobierać powietrze ze środka, które jest nagrzane. Przechodzi ono przez klimatyzator, jest ochładzane i wtłaczane z powrotem do środka. Tutaj stosujemy adapter obiegu zimnego powietrza. W ten sposób możemy bardziej wyciszyć jego pracę i eliminujemy dwa zbędne promienniki ciepła: sam klimatyzator oraz nagrzewającą się rurę.
plenum zimne na zewnatrz - CzystyTlen.pl

Gdy klimatyzator ustawiamy na zewnątrz

Konfiguracja ustawienia klimatyzatora na zewnątrz ma więcej zalet, bo mamy lepszą wydajność i zmniejszamy hałas. Jednak wtedy musimy być bardziej czujni, żeby nie zniszczyć tego urządzenia. Co mam na myśli?
Chroń klimatyzator przed bezpośrednim padaniem promieni słonecznych! Jeśli on pracuje na słońcu, to się dodatkowo nagrzewa. Owszem, urządzenie się wyłączy, gdy temperatura przekroczy jego bezpieczny zakres pracy, ale nie warto zbyt często do tego doprowadzać. Bo nie posłuży nam zbyt długo.
Chroń klimatyzator przed deszczem! Każda elektronika jest czuła na wilgoć, nie warto narażać urządzenie na takie szkody.
Ten klimatyzator ma ochronę klasy IP24, czyli jest bardziej odporny na warunki atmosferyczne niż większość w ogóle przenośnych klimatyzatorów. Jednak warto o nie dbać, żeby dłużej nam posłużyło.

Jak widać, nasze sprzęty mogą pomóc polskim instytucjom. Tym razem były to klimatyzatory. Ale myślimy nad innymi możliwościami. Gdybyś chciał więcej dowiedzieć się o tym modelu, a nawet go zakupić, to zapraszam na naszą stronę internetową czystytlen.pl. A w razie jakichkolwiek pytań, śmiało możesz się z nami kontaktować.

Film z wydarzenia i szkolenia:

Dodaj komentarz