Test i recenzja klimatyzatora przenośnego Warmtec Senja KP32W

Test klimatyzatora przenośnego Warmtec Senja KP32W

Warmtec Senja KP32W
Warmtec Senja KP32W

Powierzchnia

Producent deklaruje, że ten klimatyzator może obsłużyć pomieszczenie o powierzchni 35m2. Jest to klimatyzator, który może stać tylko i wyłącznie w środku, nie można go wystawiać na zewnątrz. Pamiętaj o dodatkowych czynnikach. Podana wartość jest poprawna dla pomieszczenia o standardowej wysokości i średnim nasłonecznieniu

Tryby pracy/parametry

Ten klimatyzator ma cztery tryby pracy.

  1. Chłodzenie – o mocy 3200W. Jest to podstawowa rola, przydatna w upalne dni.
  2. Ogrzewanie – o mocy 2900W. Także możesz się ogrzać trochę w zimniejsze dni.
  3. Osuszanie powietrza – w ilości 36 litrów wody w ciągu jednej doby. Jest idealny przy problemach z wilgocią w pomieszczeniach.
  4. Cyrkulacja powietrza – przepływ samego powietrza to jest 340 m3/h. Przy pomocy funkcji Swing urządzenie to będzie lepiej rozprowadzać powietrze po pomieszczeniu. Manewruje wyrzuconym powietrzem w cztery różne strony (góra, dół, prawo, lewo).
Tryby pracy 3 - CzystyTlen.pl

Sterowanie

Klimatyzator ma funkcję WiFi i możesz nim sterować z aplikacji Tuya Smart na telefonie. Jest to bardzo wygodne i możesz to wykorzystać, jeśli wracasz do domu o jakiś konkretnych godzinach. Możesz ustawić klimatyzator tak, aby automatycznie się włączył o jakimś czasie i wcześniej mógł schłodzić Twoje pomieszczenie.
Do urządzenia producent dołącza również pilot. Spodobało mi się to, że jest on umieszczony na górnej części klimatyzatora i całkowicie się w nim chowa. Natomiast pod pilotem masz panel sterowania. Jeżeli będziesz patrzył na jego front, to tam będziesz widział opcje (tryb pracy, temperaturę, do której dąży, a w trybie sleep wyświetlacz się przyciemni).

Pilot i panel sterowania
Pilot i panel sterowania
Wyświetlacz
Wyświetlacz

Gwarancja – więcej niż standard

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Warmtec, zatem jeżeli kupujesz u nas te urządzenia masz do dyspozycji 3-letnią gwarancję. Nie jest istotne, czy ją wykorzystasz do formy prywatnej, czy do zakupu dla firm. Realizujemy ją na Door2Door.

Test Warmtec Senja KP32W

Przeprowadziliśmy test głośności tego urządzenia na trzech trybach pracy wentylatora.
A jakie otrzymaliśmy wyniki?

W pierwszym trybie pracy wentylatora osiągamy hałas na poziomie 55,3dB, w drugim trybie wyszło nam 55,4dB, a w trzecim trybie mamy do czynienia z głośnością na poziomie 56 dB. Jak możesz zauważyć, hałas, jaki generuje klimatyzator podczas pracy na pierwszym i drugim trybie, jest prawie identyczny. Pamiętaj, że ten klimatyzator stał w pomieszczeniu dość surowym, gdzie ta akustyka nie należy do najlepszych. Ale niektórzy mają właśnie tak wyposażone mieszkania i to idealnie oddaje charakter pracy tego urządzenia.

Warunki, w jakich przeprowadziliśmy test głośności:

  • wielkość pokoju: 25m2,
  • na podłodze są położone kafelki,
  • ściany są tynkowane,
  • sufit jest podwieszany,
  • brak wyciszenia.

Co znajdziesz w zestawie?

W zestawie z tym urządzeniem znajdziesz pilot z baterią, chowany w środku klimatyzatora. Ponadto producent dołącza rurę wylotową 1,5m mierzącą fi 13 do odprowadzania ciepłego powietrza, końcówkę, która łączy tę rurę z samym klimatyzatorem oraz dodatkową końcówkę na wylot tej rury, aby ją zamontować i żeby ona przypadkiem Ci nie uciekała przez okno.
Dodatkowo znajdziesz rurkę na odprowadzanie skroplin, ponieważ klimatyzator nie ma żadnego zbiornika, tak jak typowy osuszacz. Producent dołącza do zestawu listwę przyokienną do okien przesuwnych.

Zestaw
Zestaw

Ten klimatyzator wygląda naprawdę bardzo ładnie, elegancko. Spasowanie jego elementów jest naprawdę fajne, więc klimatyzator się bardzo dobrze cały, można powiedzieć, “trzyma”. Jeżeli patrzysz na design i na funkcjonalność, to ten klimatyzator na pewno jest wart Twojej uwagi. Urządzenie to możesz oczywiście zakupić w naszym sklepie internetowym czystytlen,pl. Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek pytań możesz się śmiało z nami kontaktować, a my rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Film z testu Warmtec Senja KP32W

Dodaj komentarz