Test i recenzja osuszacza powietrza Warmtec ODT-12

Test kondensacyjnego, domowego osuszacza powietrza Warmtec ODT-12.

Jest to niewielkie urządzenie, które pozwala skutecznie usunąć nadmiar wilgoci z Twoich pomieszczeń.

Osuszacz ODT-12
Osuszacz ODT-12

Powierzchnia i wydajność

Zalecana maksymalna powierzchnia osuszania wynosi 15m2.
Jego wydajność sięga do 12 litrów wody w ciągu doby. Pamiętaj, że wartość ta jest podana dla następujących warunków: temperatura wynosi 30 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza to 80%.

Sterowanie i zarządzanie

Panel sterowania jest elektroniczny, więc możesz ustawić dowolną wilgotność, która Cię będzie interesowała. Możesz także sterować tym osuszaczem za pomocą aplikacji WiFi Tuya Smart i za pomocą telefonu możesz zarządzać jego funkcjonalnością, włączać go zdalnie.

Osuszacz pokaże Ci poziom wilgotności w pomieszczeniu. Możesz tą wartością oczywiście zarządzać. Urządzenie to może pracować w sposób ciągły przez 4, 6, 8 czy maksymalnie 24 godziny. Możesz to ustawić za pomocą timer’a.

Sterowanie aplikacją
Sterowanie aplikacją

Odszranianie

Osuszacz ma możliwość odszraniania urządzenia. Czyli, jeżeli zebrałby się jakikolwiek szron, cokolwiek by się miało oblodzić, to wtedy sprężarka się automatycznie wyłączy. Będzie działał sam wentylator i osuszacz poczeka, aż minie to zagrożenie. Potem będzie mógł pracować dalej.

Temperatura pracy

Pamiętaj, że osuszacz będzie pracował od minimalnej temperatury 5 stopni Celsjusza. Nie licz jednak, że przy tych 5-6 stopniach będzie on bardzo wydajny. Weź pod uwagę tą informację, jeśli zamierzasz wsadzić to urządzenie do zimnego pomieszczenia.

Tryby pracy

Podstawowy – możesz osuszać nim powietrze.
Kolejny – możesz ustawić go w trybie cyrkulacji powietrza. Ale sama cyrkulacja niewiele Ci da, ponieważ 60m3/h to nie jest za wiele.
Następny – możliwość suszenia ubrań. W tym urządzeniu będzie to działało w taki sposób, że przez 24 godziny będzie osuszacz pracował na maksymalnym trybie pracy. Tutaj wentylator działa albo nie działa, osuszacz nie będzie dążył do jakiejś konkretnej wilgotności, tylko będzie osuszał cały czas z maksymalną mocą. Po 24 godzinach przejdzie w tryb zwykłego osuszania z domyślną wilgotnością ustawioną na 60%.

Tryby pracy
Tryby pracy

Jak poradzić sobie ze skroplinami?

Bez obaw. W zestawie jest wężyk do odprowadzania skroplin.
Pojemność zbiornika na skropliny nie jest zbyt duża, bo to zaledwie 2,2 litra. Co wynika z niewielkich rozmiarów samego urządzenia. Więc, jeżeli jest możliwość, że tej pojemności Ci zabraknie, to śmiało używaj wężyka do odprowadzania wody.

Wężyk i pojemnik na skropliny
Wężyk i pojemnik na skropliny

Gwarancja – więcej niż standard

Masz gwarancję Door2Door i to aż przez 3 lata bez zbędnych wymagań typu rejestracja urządzenia itd. Wystarczy Ci faktura zakupu od nas i dzięki temu możesz mieć serwis, który przyjedzie do Ciebie, odbierze urządzenie, naprawi i także je dostarczy z powrotem do twojego domu.

Test urządzenia

Sprawdziliśmy głośność urządzenia oraz temperaturę powietrza na wylocie osuszacza. Ma on tylko 1 stopień pracy wentylatora, więc pomiarów za dużo nie było.
A więc jakie otrzymaliśmy wyniki?
Poziom głośności, jaki maksymalnie udało nam się zarejestrować wyniósł 45,1dB.
Temperaturę na wylocie kratki wentylacyjnej osiągnęliśmy na poziomie 38,3 stopni Celsjusza. Porównując z temperaturą, jaka była w pomieszczeniu (27,1 stopni Celsjusza), otrzymaliśmy różnicę 11,2 stopni. To dość sporo.

Mały i stosunkowo tani. Taki jest osuszacz ODT-12 firmy Warmtec. Spełnia swoją rolę. Możesz go zakupić w naszym sklepie internetowym czystytlen.pl. Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek pytań, śmiało możesz się z nami kontaktować, a udzielimy Ci wszelkich pomocnych odpowiedzi.

Film z testu Warmtec ODT-12

Dodaj komentarz