Test i recenzja klimatyzatora przenośnego FRAL FSC03

Test klimatyzatora przenośnego włoskiego producenta FRAL FSC03

Mały, ale wariat. Kompaktowy, wydajny, wielozadaniowy, cichy. Zwraca uwagę. Ten klimatyzator jest dedykowany oczywiście do małych pomieszczeń, ale także często jest zabierany np. na camping przez naszych klientów, tam gdzie jest podłączenie do stałego prądu.

FRAL SuperCool 03
FRAL SuperCool 03

Powierzchnia

Producent deklaruje, że ten klimatyzator może obsłużyć pomieszczenie o powierzchni do 15 m2. Pamiętaj o dodatkowych czynnikach. Podana wartość jest poprawna dla pomieszczenia o standardowej wysokości i średnim nasłonecznieniu.
I uwaga! Ten klimatyzator możesz wystawić na zewnątrz pomieszczenia. Pamiętaj tylko, że musi być chroniony przed słońcem czy np. deszczem. Dzięki temu, że to urządzenie będzie pracowało na zewnątrz zwiększasz wydajność (nawet do 30%) oraz zmniejszasz hałas w pokoju.

Tryby pracy/parametry

  1. Chłodzenie – o mocy 900W. Jest to podstawowa rola, przydatna w upalne dni.
  2. Ogrzewanie – również o mocy 900W. Fajna sprawa, kiedy mamy chłodniejszą porę roku.
  3. Osuszanie powietrza – w ilości 25 litrów wody w ciągu jednej doby. Idealny przy problemach z wilgocią w pomieszczeniach.
  4. Cyrkulacja/oczyszczanie powietrza – przepływ samego powietrza to jest 150 m3/h. Przy pomocy funkcji Swing urządzenie to będzie lepiej rozprowadzać powietrze po pomieszczeniu. Manewruje wyrzuconym powietrzem w cztery różne strony (góra, dół, prawo, lewo). Fral FSC03 jest bardzo dokładny, dzięki zastosowaniu dwóch filtrów – węglowego i HEPA.
  5. Nawilżanie powietrza – w ilości do 5 litrów wody w ciągu doby. Gdy np. zimą borykasz się z powietrzem wysuszonym przez grzejące kaloryfery – to jest przydatna funkcja.

Sterowanie

Ten klimatyzator ma dwa tryby pracy wentylatora. Posiada funkcję autorestartu, jeśli zabrakłoby prądu.
Możesz nim sterować ręcznie za pomocą panelu sterującego lub pilota dołączonego do zestawu.

Panel
Panel

Test urządzenia za pomocą Sonometru

Przeprowadziliśmy test głośności tego klimatyzatora na dwóch trybach pracy wentylatora.
A jakie otrzymaliśmy wyniki? Przedstawia to poniższa grafika.

Test
Test

Jak możesz zauważyć, ten klimatyzator generuje odczuwalnie mniejszy hałas przy pracy na zewnątrz pomieszczenia niż w środku. Chociaż w porównaniu z innymi klimatyzatorami, które testowaliśmy akurat ten jest i tak cichy. No i wydajność, jest ona większa, gdy wystawisz urządzenie na zewnątrz.

Warunki, w jakich przeprowadziliśmy test głośności:

  • wielkość pokoju: 25m2,
  • na podłodze są kafelki,
  • ściany są tynkowane,
  • sufit jest podwieszany,
  • brak wyciszenia.

Stosowanie – wewnątrz i na zewnątrz

Ten klimatyzator może pracować w dwóch konfiguracjach. Możesz go postawić w środku swojego pomieszczenia, czyli klasycznie wyprowadzasz tylko jedną rurę na zewnątrz. Albo możesz go także wystawić na zewnątrz, ponieważ on już w sobie ma właśnie dodatkowy ten adapter powietrza.

konfiguracje - CzystyTlen.pl

Co znajdziesz w zestawie?

W zestawie z tym klimatyzatorem znajdziesz pilot do zdalnego sterowania, oczywiście już z baterią. Także rurę wylotową na zimne powietrze o długości jednego metra. Adapter, taka końcówka do wyprowadzenia tego klimatyzatora na zewnątrz, aby mógł sobie tam pracować oraz końcówkę do wylotu powietrza.

Zestaw
Zestaw

Myślisz nad osuszaczem, nawilżaczem powietrza, ale jednocześnie chciałbyś mieć urządzenie, co będzie Cię chłodziło lub grzało? Kupując ten klimatyzator masz wszystko w jednym. Możesz go znaleźć w naszym sklepie internetowym czystytlen.pl. A w razie pytań, skontaktuj się z nami. I koniecznie obejrzyj film poniżej 😉

Film z testu Fral FSC03

Dodaj komentarz