Test i recenzja oczyszczacza powietrza AP NEO

Tym razem wykonaliśmy dla Ciebie test oczyszczacza powietrza AP NEO firmy Warmtec.

Szukasz wydajnego, ale i prostego w obsłudze urządzenia, które oczyści powietrze w Twoim pomieszczeniu? To koniecznie czytaj dalej.

Powierzchnia

Producent deklaruje dość dużą powierzchnię oczyszczania, bo aż do 100m2. My natomiast rekomendujemy ten oczyszczacz do powierzchni maksymalnie 66m2. W dalszej część tekstu dowiesz się, dlaczego.

Filtry

W tym urządzeniu mamy do czynienia z podwójną warstwą filtrów HEPA H13. Kaseta jest dość gruba, ponieważ tam wstępnym filtrem jest HEPA H13, zaraz za nim jest ułożony węgiel aktywny, a później mamy sito molekularne nastawione na oczyszczanie gazów. Z kolei jeszcze później jest kolejny filtr HEPA H13 i na samym końcu filtr zimnokatalityczny, który odpowiada za usuwanie lotnych związków organicznych. To wszystko wypełnia jeszcze jonizator.
Wszystkie filtry zakrywa frontowa maskownica, co wygląda dość nieźle.

Filtry oczyszczacza
Filtry oczyszczacza

Obsługa i wygląd

Frontowy panel jest naprawdę prosty, łatwy w obsłudze, wręcz idealny dla osób starszych albo dla ludzi, którzy po prostu chcą włączyć urządzenie i zapomnieć, co się z nim będzie działo.

Tym oczyszczaczem możesz sterować za pomocą aplikacji WiFi albo także obsługiwać go za pomocą panelu sterowania. W bardzo fajny sposób jest on podświetlony. Możesz zauważyć, że to podświetlenie zmienia się wraz z poziomem zanieczyszczeń.

Panel sterowania
Panel sterowania

Test Ap Neo za pomocą Sonometru i Anemometru

W naszym teście sprawdziliśmy parametry takie, jak: przepływ powietrza, CADR, powierzchnia oczyszczania, poziomy głośności. Wszystko w zależności od danych trybów oczyszczacza. Wszystko zapisane jest obrazowo w poniższej tabeli.
*Pamiętaj, że kierujemy się zasadą trzykrotnej wymiany powietrza w ciągu jednej godziny. Stąd wynikają różnice w wartościach parametrów podanych przez producenta.

Test
Test

Producent deklaruje przepływ powietrza tego oczyszczacza na poziomie 750m3/h, bez filtrów. Nam akurat kompletnie ten wynik nie wyszedł. Czemu? A mianowicie, gdy nie było filtrów w tym oczyszczaczu, było słychać, że on nie pracuje z całą mocą. Jakieś zabezpieczenie, czy cokolwiek innego, nie daje mu możliwości rozwinąć w pełni tych skrzydeł.

Dlatego wsadziliśmy filtry i zbadaliśmy tzw. CADR tego urządzenia. Wynik oscylował na poziomie 498m3, co nie bardzo odstaje od 524m3, które udało nam się zanotować.
W związku z tym uważamy, że faktycznie ten przepływ 750m3/h bez filtrów jest realny.

Co wynika z powyższej tabeli? Podsumowanie testu i film.

Tryb Sleep i pierwszy bieg… Tutaj przepływ powietrza jest tak niski, że nie mogliśmy go zbadać. Oczyszczacz oczywiście działa i filtruje powietrze, ale nie powiedziałbym, że jest to najlepsza jakość. Moim zdaniem są one do poprawienia.

Na biegu drugim poziom głośności jest dość niski, a filtracja powietrza na tyle duża, że można to urządzenie zarekomendować do powierzchni swobodnie do 24m2.

Na piątym biegu urządzenie to obsłuży Ci maksymalnie powierzchnię do 66m2. Nie 100m2, jak deklaruje producent. Wynika to z tego, że my zakładamy trzykrotną wymianę powietrza w ciągu godziny. Z filtrami. Czyli inaczej, niż producent.

Mogę powiedzieć, że ten test wyszedł trochę niespodziewanie i dziwnie, ale pokazuję Wam na tacy to, co właśnie mogłem sprawdzić, zweryfikować. Uważam, że jest to bardzo fajny oczyszczacz, wydajny, z miłym dla oka wyglądem. Bardzo mi się podoba frontowy panel, jego prostota, wykonanie, duże znaczniki. Więc sądzę, że to urządzenie jest skierowane dla osób, które lubią prostotę, chcą, żeby coś działało. Plusem są również niedrogie filtry. Ponadto producent daje 3-letnią gwarancję, która jest kierowana zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm.

Oczyszczacz ten możesz kupić w naszym sklepie internetowym czystytlen.pl. W razie pytań kontaktuj się z nami – pomożemy!

Dodaj komentarz