Test i recenzja klimatyzatora przenośnego Warmtec Senja KP26W

Test klimatyzatora przenośnego Warmtec Senja KP26W

Warmtec Senja KP26W
Warmtec Senja KP26W

Powierzchnia

Producent deklaruje, że ten klimatyzator może obsłużyć pomieszczenie o powierzchni 30 m2. Jest to klimatyzator, który może stać tylko i wyłącznie w środku, nie można go wystawiać na zewnątrz. Pamiętaj o dodatkowych czynnikach. Podana wartość jest poprawna dla pomieszczenia o standardowej wysokości i średnim nasłonecznieniu.

Tryby pracy/parametry

Ten klimatyzator ma trzy tryby pracy.

 1. Chłodzenie – o mocy 2600W. Jest to podstawowa rola, przydatna w upalne dni.
 2. Osuszanie powietrza – w ilości 26 litrów wody w ciągu jednej doby. Idealny przy problemach z wilgocią w pomieszczeniach.
 3. Cyrkulacja powietrza – przepływ samego powietrza to jest 320 m3/h. Przy pomocy funkcji Swing urządzenie to będzie lepiej rozprowadzać powietrze po pomieszczeniu. Manewruje wyrzuconym powietrzem w cztery różne strony (góra, dół, prawo, lewo).
tryby - CzystyTlen.pl

Sterowanie

Klimatyzator ma funkcję WiFi i możesz nim sterować z aplikacji Tuya Smart na telefonie. Jest to bardzo wygodne i możesz to wykorzystać, jeśli wracasz do domu o jakiś konkretnych godzinach. Możesz ustawić klimatyzator tak, aby automatycznie się włączył o jakimś czasie i wcześniej mógł schłodzić Twoje pomieszczenie.
Do urządzenia producent dołącza również pilot. Spodobało mi się to, że jest on umieszczony na górnej części klimatyzatora i całkowicie się w nim chowa. Natomiast pod pilotem masz panel sterowania. Jeżeli będziesz patrzył na jego front, to tam będziesz widział opcje (tryb pracy, temperaturę, do której dąży, a w trybie sleep wyświetlacz się przyciemni).

Panel sterowania pod pilotem
Panel sterowania pod pilotem

Gwarancja – więcej niż standard

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Warmtec, zatem jeżeli kupujesz u nas te urządzenia masz do dyspozycji 3-letnią gwarancję. Nie jest istotne, czy ją wykorzystasz do formy prywatnej, czy do zakupu dla firm. Realizujemy ją na Door2Door.

Test Warmtec Senja KP26W

Przeprowadziliśmy test głośności tego klimatyzatora na trzech trybach pracy wentylatora.
A jakie otrzymaliśmy wyniki?

W pierwszym trybie pracy wentylatora osiągamy hałas na poziomie 55,6dB, w drugim trybie wyszło nam 56,3dB, a w trzecim trybie mamy do czynienia z głośnością na poziomie 57,3dB. Naszym zdaniem są to bardzo przyzwoite wyniki. Pamiętaj, że ten klimatyzator stał w pomieszczeniu dość surowym, gdzie ta akustyka nie należy do najlepszych. Ale niektórzy mają właśnie tak wyposażone mieszkania i to idealnie oddaje charakter pracy tego urządzenia.

Warunki, w jakich przeprowadziliśmy test głośności:

 • wielkość pokoju: 25m2,
 • na podłodze są kafelki,
 • ściany są tynkowane,
 • sufit jest podwieszany,
 • brak wyciszenia.

Co znajdziesz w zestawie?

W zestawie z klimatyzatorem znajdziesz m.in. pilot do zdalnego sterowania wraz z baterią, rurę odprowadzającą ciepłe powietrze o długości 1,5m fi 13, adapter łączący rurę z samym klimatyzatorem i taką końcówkę na koniec tej rury. Czyli możesz połączyć tą rurę z adapterem, aby ona nie wypadała np. przez okna.

Zestaw
Zestaw

Ten klimatyzator naszym zdaniem jest bardzo ładnie, elegancko wykonany, rzetelnie. Elementy są dość dobrze spasowane. Więcej informacji możesz “wyłapać” z filmu na końcu tekstu. Zachęcam Cię również do odwiedzenia naszego sklepu internetowego czystytlen.pl. Tam możesz zakupić to urządzenie i wgryźć się głębiej w jego opis. Zawsze możesz też do nas napisać, zadzwonić w razie jakichkolwiek pytań. Pomożemy 😉

Test głośności Warmtec Senja KP26W

Wzor szablon dla porownania glosnosci - CzystyTlen.pl

Pomiar Sonometrem UNI-T UT352, opisz pomieszczenia w którym przeprowadzono test:

 • Pomieszczenie ok. 25 m2
 • Brak dywanów i innych tekstyli (jedyny wypełniacz to rogówka)
 • Podłoże wyłożone kafelkami
 • Ściany tynkowane
 • Sufit podwieszany
 • Salon łączony z kuchnią
 • Odległość urządzenia od miernika w pokoju to 2 metry

Film z testy Warmtec Senja KP26W

Dodaj komentarz