Recenzja i test oczyszczacza powietrza Warmtec AP168W

Tym razem opiszę Ci przebieg testu oczyszczacza powietrza Warmtec AP168W. Należy on do najnowocześniejszych i jednych z mniejszych urządzeń tej firmy, które można wstawić w jakieś niewielkie pomieszczenie, gdzie poprawi ono jakość znajdującego się tam powietrza.

Oczyszczacz powietrza Warmtec AP168W
Oczyszczacz powietrza Warmtec AP168W

Przepływ powietrza w AP168W

Parametr ten producent deklaruje na poziomie 300m3/h. Sprawdziliśmy to, a cały test oraz recenzję tego oczyszczacza znajdziesz w dołączonym na końcu tekstu filmie.

Powierzchnia

Nasza rekomendacja to maksymalnie 36m2. Pamiętaj, że stosujemy zasadę trzykrotnej wymiany powietrza w ciągu godziny. Stąd powierzchnia oczyszczania dla tego urządzenia jest prawie dwukrotnie mniejsza, niż ta, jaką deklaruje producent.

Filtry zastosowane w oczyszczaczu

Dobre filtry to istota oczyszczacza, a ten ma bardzo wysoki współczynnik filtracji.
W tym urządzeniu znajdziemy:

  • filtr wstępny, wykonany z metalu,
  • filtr HEPA H13,
  • filtr węglowy z sitem molekularnym (usuwanie nieprzyjemnych gazów),
  • filtr zimnokatalityczny (usuwanie lotnych związków organicznych).


Zaletą tego urządzenia jest to, że wystarczy tylko wymienić filtr węglowy, zamiast całej kasety filtracyjnej.

Filtry oczyszczacza Warmtec AP168W
Filtry oczyszczacza Warmtec AP168W

Pomoc w filtracji

Wbudowana lampa UVC na bieżąco dezynfekuje nam filtry, w wyniku czego jakość tego oczyszczonego powietrza będzie zachowana o wiele dłużej na lepszym standardzie.
Jonizator natomiast polepsza nam strukturę powietrza.

Gwarancja – więcej niż rynkowy standard

Producent daje nam 3-letnią gwarancję na to urządzenie. Nie ma znaczenia, czy kupujesz to jako osoba prywatna, czy jako firma. Dzięki temu możesz skorzystać z gwarancji Door2Door, jeżeli to urządzenie by Ci się zepsuło.

Door2Door

Budowa i funkcje oczyszczacza

Mimo niewielkich gabarytów ten oczyszczacz wydawał nam się dość ciężki, co świadczy o naprawdę solidnej konstrukcji. Jest on dobrze zabezpieczony przed niepożądanymi działaniami. Np. jeśli zdejmiesz klapę z przodu, a jest włączony, to on się wyłączy. Ma to na celu wyłączenie jednocześnie lampy UVC naświetlającej filtry.

Ciekawostki – nie wszystko jest złote co się świeci!

A więc o co z tym chodzi?
Po pierwsze, producent deklaruje przepływ powietrza bez filtrów na poziomie 300m3/h. Wyobraź sobie, że nam wyszedł o wiele niższy wynik, około 237m3/h.
Po dźwięku zauważyliśmy też, że ten oczyszczacz nie pracuje z pełną mocą. Potem założyliśmy filtry i ten przepływ powietrza się… zwiększył. To jest naprawdę ciekawe. Gdy zaczął on pracować na pełnym biegu z filtrami, to jego przepływ powietrza, czyli CADR, wzrósł aż do 270m3/h. Jest to dobra wiadomość, ponieważ producent deklaruje 300m3/h przepływu powietrza, ale bez filtrów, a z filtrami uzyskaliśmy 270m3/h. I to urządzenie jest naprawdę wydajne.
Po drugie. Zauważyliśmy, że to urządzenie musi się po prostu… rozgrzać. Potrzebuje kilku minut pracy (około 3-4), aby osiągnąć maksymalny przepływ powietrza. Nie startuje od razu z pełną parą, tylko powoli się rozkręca 😏

Test oczyszczacza AP168W

Teraz przedstawię Ci zestawienie ze sobą parametrów takich, jak: tryby pracy, przepływ powietrza, zalecana powierzchnia filtrowanego pomieszczenia oraz poziom hałasu.
Możesz zauważyć, że im wyższy tryb, to te różnice pomiędzy pozostałymi parametrami są coraz mniejsze.
Oczywiście nasz test przeprowadziliśmy stosując zasadę trzykrotnej wymiany powietrza w ciągu godziny*.

Test
Test

Mam nadzieję, że konkretnie przedstawiłem Ci cechy tego oczyszczacza. Osobiście, nam się on bardzo spodobał. Można odczuć, że w tak niewielkich gabarytach drzemie potencjał… czyli wysoka wydajność 😉. Jeśli masz małe pomieszczenie, w którym chciałbyś poczuć tą świeżość czystego powietrza, to mogę Ci zagwarantować, że zakup tego oczyszczacza będzie bardzo dobrym wyborem. Poza tym łatwo go schować, żeby nie rzucał się w oczy. Taki tryb in cognito 😂 Przypominam, że możesz to urządzenie zakupić w naszym sklepie czystytlen.pl. Zachęcam również do obejrzenia filmu.

Dodaj komentarz