Test i recenzja klimatyzatora przenośnego Warmtec Senja KP20W

Warmtec Senja KP20W
Warmtec Senja KP20W

Powierzchnia

Producent deklaruje, że ten klimatyzator może obsłużyć pomieszczenie o powierzchni 25 m2. Jest to klimatyzator, który może stać tylko i wyłącznie w środku, nie można go wystawiać na zewnątrz. Pamiętaj o dodatkowych czynnikach. Podana wartość jest poprawna dla pomieszczenia o standardowej wysokości i średnim nasłonecznieniu.

Tryby pracy/Parametry

  1. Chłodzenie – o mocy 2000W. Jest to podstawowa rola, przydatna w upalne dni.
  2. Osuszanie powietrza – w ilości 19,2 litra wody w ciągu jednej doby. Idealny przy problemach z wilgocią w pomieszczeniach.
  3. Cyrkulacja powietrza – przepływ samego powietrza to jest 225 m3/h.
tryby - CzystyTlen.pl

Sterowanie

Klimatyzator ma funkcję WiFi i możesz nim sterować z aplikacji Tuya Smart na telefonie. Jest to bardzo wygodne i możesz to wykorzystać, jeśli wracasz do domu o jakiś konkretnych godzinach. Możesz ustawić klimatyzator tak, aby automatycznie się włączył o jakimś czasie i wcześniej mógł schłodzić Twoje pomieszczenie.

Możesz również ręcznie sterować tym urządzeniem za pomocą bardzo czytelnego panelu sterowania.

Panel sterowania
Panel sterowania

Poza tym producent dołącza również pilot. Jednak jest on uniwersalny do różnych klimatyzatorów firmy Warmtec, więc np. funkcja Swing, która jest na pilocie, nie będzie działać w tym modelu, ponieważ nie posiada on tych silniczków odpowiedzialnych za rozprowadzanie powietrza po pomieszczeniu. Ale pamiętaj, że to nie jest problem, gdyż ten klimatyzator jest zalecany do niewielkich pomieszczeń, więc nie ma potrzeby tej funkcji, bardzo dobrze rozprowadzi powietrze bez tego.

Pilot
Pilot

Obudowa


Uważam, że wykonanie tego klimatyzatora jest bardzo dobre. Spodobał mi się ten frontowy panel, który ma bardzo ładny wzór. Nie jest to po prostu biała obudowa, tylko coś innego. Myślę, że spodoba się to osobom, które bardzo mocno zwracają uwagę na wygląd urządzeń i ich dopasowanie do wystroju swojego pomieszczenia.

Obudowa
Obudowa

Gwarancja – więcej niż standard

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Warmtec, zatem jeżeli kupujesz u nas te urządzenia masz do dyspozycji 3-letnią gwarancję. Nie jest istotne, czy ją wykorzystasz do formy prywatnej, czy do zakupu dla firm. Realizujemy ją na Door2Door.

Test Warmtec KP20W

Przeprowadziliśmy test głośności tego klimatyzatora na dwóch trybach pracy wentylatora.
A jakie otrzymaliśmy wyniki? Przedstawia to poniższa grafika.

Test

Naszym zdaniem są to bardzo przyzwoite wyniki. Pamiętaj, że ten klimatyzator stał w pomieszczeniu dość surowym, gdzie ta akustyka nie należy do najlepszych. Ale niektórzy mają właśnie tak wyposażone mieszkania i to idealnie oddaje charakter pracy tego urządzenia.

Warunki, w jakich przeprowadziliśmy test głośności:

  • wielkość pokoju: 25m2,
  • na podłodze są kafelki,
  • ściany są tynkowane,
  • sufit jest podwieszany,
  • brak wyciszenia.

Co znajdziesz w zestawie?

W zestawie z klimatyzatorem znajdziesz m.in. pilot do zdalnego sterowania, instrukcję obsługi oraz rurę wylotową 1,5 metra mierzącą fi 15, rurkę odprowadzającą skropliny i adapter na okno przesuwne (jeżeli masz do czynienia z takim oknem).

Pamiętaj, że klimatyzator nie jest typowym osuszaczem, dlatego go warto podpiąć do jakiegoś stałego odpływu albo dać jakieś wiaderko obok, aby można było przełączyć wężyk do odprowadzania skroplin.

Zestaw
Zestaw

Klimatyzator jest bardzo łatwy do montażu. Jeżeli wyjmiesz go z opakowania, to wystarczy tylko wpiąć końcówkę tylną, taki adapter, do rury wylotowej. I potem tą rurę wkręcić, a na samym jej końcu także zakręcić taką końcówkę, która uniemożliwi wysuwanie się rury z okna.

Niewiele kosztuje, jest lekki w przenoszeniu i ma całkiem niezłą wydajność. Jeśli szukasz niedużego urządzenia, który poprawi komfort życia w Twoich pomieszczeniach, to ten sprawdzi się w 100%. I naprawdę nowocześnie wygląda, dzięki temu wzorkowi na panelu frontowym. Klimatyzator ten możesz zakupić w naszym sklepie internetowym czystytlen.pl. Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek pytań możesz się z nami skontaktować, pomożemy.

Film z testu Warmtec KP20W

Dodaj komentarz