Test i recenzja klimatyzatora przenośnego Warmtec KP46W

Test klimatyzatora przenośnego Warmtec KP46W

To urządzenie, które ma największą moc chłodniczą od producenta Warmtec.

Warmtec KP46W
Warmtec KP46W

Powierzchnia

Producent deklaruje, że ten klimatyzator może obsłużyć pomieszczenie o powierzchni nawet 52 m2. Pamiętaj o dodatkowych czynnikach. Podana wartość jest poprawna dla pomieszczenia o standardowej wysokości i średnim nasłonecznieniu. Rekomendujemy aby ten klimatyzator nie był w pomieszczeniu powyżej 45m2

Tryby pracy/parametry

Ten klimatyzator ma trzy tryby pracy.

  1. Chłodzenie – o mocy 4600W. Jest to podstawowa rola, przydatna w upalne dni.
  2. Osuszanie powietrza – w ilości 49,6 litrów wody w ciągu jednej doby. Idealny przy problemach z wilgocią w pomieszczeniach.
  3. Cyrkulacja powietrza – przepływ samego powietrza to jest 490 m3/h. Przy pomocy funkcji Swing urządzenie to będzie lepiej rozprowadzać powietrze po pomieszczeniu.
tryby - CzystyTlen.pl

Sterowanie

Klimatyzator ma funkcję WiFi. Dzięki temu możesz połączyć go z aplikacją Tuya Smart i nim zarządzać także, jeżeli nie będzie Cię w domu. Możesz przełączać jego tryby pracy, ustawić mu harmonogram.

Jest to bardzo wygodne i docenią to osoby, które regularnie wracają o jakiś konkretnych godzinach do swojego domu. Możesz ustawić go tak, aby automatycznie się włączył o jakimś czasie i wcześniej mógł schłodzić Twoje pomieszczenie. Wtedy możesz przyjść do domu, który już będzie odpowiednio ochłodzony.
W zestawie jest również pilot, więc możesz nim sterować zdalnie.

Aplikacja
Aplikacja

Wygląd i budowa

To urządzenie wygląda naprawdę bardzo ładnie i świetnie się prezentuje. Jest to bardzo fajny model, który ma dodatkowo światło UV. Dzięki temu klimatyzator na bieżąco jest dezynfekowany w środku. Mimo lampy UV pamiętaj, aby odgrzybiać taki klimatyzator minimum dwa razy w roku, przed i po sezonie.

kp46 - CzystyTlen.pl
KP46W

.

Test Warmtec KP46W

Przeprowadziliśmy test głośności tego urządzenia na trzech trybach pracy wentylatora.
A jakie otrzymaliśmy wyniki?
Na pierwszym trybie głośność klimatyzatora oscylowała na poziomie 56,3dB. Na trybie drugim zarejestrowaliśmy 60,3dB głośności. Z kolei na trzecim trybie zanotowaliśmy niewiele więcej niż na poprzednim, bo zaledwie 60,5dB. Zauważyliśmy, że tutaj przepływ powietrza na trybach 2 i 3 był zbliżony, różnica jest mało odczuwalna.

Zawartość zestawu

W zestawie z klimatyzatorem znajdziesz m.in.:

  • rurę wylotową na gorące powietrze o długości półtora metra,
  • końcówkę, którą mocujesz do klimatyzatora i łączysz go z rurą,
  • końcówkę na wylot tej rury, aby ona mogła wyjść poza okno i żeby się nie cofała do środka,
  • listwę do okna przesuwnego.
    Jeśli nie posiadasz okna przesuwnego, to dobierz sobie odpowiednią uszczelkę okienną.
zestaw 1 - CzystyTlen.pl
Zestaw

Ten klimatyzator będzie odpowiedni dla osób, które sobie cenią tanie, a dobre. Czyli mamy bardzo wysoką moc chłodniczą i niewiele za to płacimy. Dodatkowo urządzenie wygląda naprawdę bardzo ładnie, jest dopracowane pod względem estetycznym i mocy. Możesz je zakupić w naszym sklepie internetowym czystytlen.pl. W razie pytań, kontaktuj się z nami 😉

Test głośności wraz z porównaniem (KP41 vs KP46):

Wzor szablon dla porownania glosnosci — na strone - CzystyTlen.pl

Film z naszego testu Warmtec KP46W

Dodaj komentarz