Recenzja i test oczyszczacza powietrza Winix Zero Pro

Zobacz test oczyszczacza Winix Zero Pro, jeśli…

Chcesz oddychać powietrzem wolnym od szkodliwych pyłów, wszelkich oparów, lotnych związków organicznych, roztoczy kurzu domowego, zarodników pleśni i grzybów oraz nieprzyjemnych zapachów?

Chcesz się pozbyć z mieszkania wirusów i bakterii?


Interesuje Cię produkt o bardzo wysokiej technologii oczyszczania, który oprócz tego, że jest skuteczny, to jeszcze nie grzeszy wyglądem?

Któremu niestraszna jest duża powierzchnia oczyszczania?

Winix Zero Pro testowany w warunkach domowych dla czystytlen.pl


Trzy słowa: WINIX ZERO PRO

To produkt dla Ciebie.


Naszym zdaniem jest to oczyszczacz, który jest wykonany bardzo dobrze, naprawdę ktoś się postarał.

W tym tekście dowiesz się, jaki jest jego przepływ powietrza. Zbadaliśmy też, jakim cechuje się CADR to urządzenie na poszczególnych biegach oraz zestawiliśmy to z poziomami głośności.

Wydajność oczyszczacza


Deklaracja producenta jest naszym zdaniem dużo zawyżona – do 120m2. Z naszą rekomendacją ten oczyszczacz swobodnie się nada do pomieszczenia o wielkości 66 m2.

Winix Zero PRO rekomendacja producenta - CzystyTlen.pl
Winix Zero PRO rekomendacja czystytlen - CzystyTlen.pl

Przepływ powietrza w Winix Zero Pro – miłe zaskoczenie


Deklaracja producenta: 470 m3/h.
Wynik naszych pomiarów: 492 m3/h.

Mimo to zalecamy ten oczyszczacz do mniejszych pomieszczeń, gdyż rekomendujemy, aby ten oczyszczacz był w stanie przefiltrować powietrze w ciągu jednej godziny w Twoim pokoju aż trzy razy. I rekomendujemy to dla każdego oczyszczacza, który sprzedajemy.

wymina powietrza 3 razy rekomendacja czystytlen - CzystyTlen.pl
Filtr HEPA, filtr Węglowy oraz filtr wstępny w oczyszczaczu Winix Zero PRO

Filtry – baza, która usuwa SMOG


Możliwości filtracyjne w porównaniu z droższymi urządzeniami wychodzą korzystnie cenowo w tym modelu. W kasecie filtracyjnej mamy filtr HEPA oraz filtr węglowy, czyli cały komplet, który nas interesuje, aby usunąć cząsteczki PM2.5, PM10, PM1, a także poradzić sobie z lotnymi związkami organicznymi.

To wszystko dopełnia nam jonizator, który producent określa jako Winix PlasmaWave. Dzięki temu powietrze, którym oddychasz staje się idealnie czyste i bezpieczne dla zdrowia.

Panel sterujący w oczyszczaczu Winix Zero PRO

Staranne i skrupulatne wykonanie – Winix Zero Pro


Skąd taki wniosek? Otwór tego oczyszczacza, przez który wydostaje się powietrze już przefiltrowane – on działa bardzo równomiernie.

Możesz zobaczyć na filmiku, że jak przystawiliśmy anemometr do tego oczyszczacza, to różnice między lewą czy prawą stroną były niewielkie, jeżeli chodzi o przepływ powietrza. Ponadto nie zauważyliśmy, żeby jedna część działała szybciej niż druga. Jest to tam bardzo zrównoważone i na pewno to właśnie odpowiada też za dobrą jakość wentylatora.

7 1 - CzystyTlen.pl
8 1 - CzystyTlen.pl

Sterowanie oczyszczaczem


Pilot – brak…
WiFi – brak…
Jednak to żadna przeszkoda. Oczyszczacz posiada panel sterujący, na którym możesz ustawić odpowiedni przepływ powietrza.

Dzięki temu będzie on ze stałą prędkością filtrować Twoje pomieszczenie. Możesz również użyć trybu AUTO, który dzięki czujnikom bardzo wrażliwym na poziom zanieczyszczenia, również się sprawdza. Stosując się do naszej rekomendacji, żeby przefiltrować powietrze w pomieszczeniu trzykrotnie w ciągu godziny, to brak pilota i WiFi nie ma dla Ciebie kompletnie żadnego znaczenia.

Gwarancja – możliwość przedłużenia

Coś, co nam się podoba w tym oczyszczaczu, przynajmniej na 2022 rok – możesz bezpłatnie przedłużyć gwarancję na to urządzenie o kolejny rok, po zakupie tego produktu na stronie oficjalnej producenta. Czyli łącznie możesz uzyskać 3 lata gwarancji na ten oczyszczacz powietrza.

9 1 - CzystyTlen.pl

TEST możliwości filtracyjnych – badanie anemometrem wraz z sonometrem

  • CADR – przepływy powietrza z filtrami na każdym z biegów
  • poziomy głośności

Przepływ powietrza w oczyszczaczu bez filtrów to max 786m3/h, czyli dużo.

Przepływ powietrza z filtrami (CADR) dał nam wynik 492 m3/h , czyli więcej niż deklaruje producent (470 m3/h). To jest bardzo dobry znak.

Jak możesz zobaczyć na filmiku, każdy z tych trybów definiuje inny przepływ powietrza.

Z boku tabeli umieściliśmy naszą rekomendację, do jakiej powierzchni będzie wtedy najlepiej pasował dany tryb pracy, jeżeli chcemy, aby ten oczyszczacz *minimum 3 razy przefiltrował powietrze w takim pomieszczeniu. Zestawiliśmy to również z poziomem hałasu, jaki generuje to urządzenie.

Patrząc na tabelę widzimy, że między każdym trybem są drobne różnice. Tutaj taka uwaga z mojej strony, ten tryb turbo działa naprawdę bardzo szybko. Jak dla mnie, to jest na pewno bardzo fajna sprawa, jeżeli np. wchodzimy dopiero co do mieszkania. Albo przewietrzyliśmy i chcemy w bardzo szybki, możliwy sposób po prostu przefiltrować to powietrze, które znajduje się w pomieszczeniu.
Polecam zajrzeć do filmiku na końcu tekstu, który lepiej Ci zobrazuje nasz test.

Wyniki pomiaru hałasu i przepływu powietrza z filtrami CADR dla Winix Zero PRO

Winix Zero Pro to oczyszczacz, który wziął u nas udział w dość zjawiskowym teście, gdzie badaliśmy jego możliwości filtracyjne, po zagazowaniu go spalinami z czołgu, więc przeszedł naprawdę chrzest bojowy. Bardzo dobrze sobie poradził i gorąco polecam obejrzenie również tego filmiku.

Zachęcam również do odwiedzenia naszej strony czystytlen.pl, gdzie możesz zapoznać się z interesującymi Cię parametrami tego oczyszczacza oraz, po podjęciu decyzji, możesz go zakupić.

Film z testu oczyszczacza powietrza Winix Zero Pro

Test czołgu oczyszczacza WInix Zero Pro

Dodaj komentarz