Porównanie piecyków naftowych elektronicznych marki Inverter

Porównanie i różnice piecyków elektronicznych naftowych marki Inverter.

W tym krótki artykule porównamy Ci różnice techniczne między piecami naftowymi elektronicznymi marki Inverter. Opisy produktów mogą nie za wyraźnie wskazywać na różnice między modelami. Jeśli szukasz informacji szybkiej i w prostej formie, to ten krótki artykuł jest idealny dla Ciebie.

Przy czym zaczniemy od samego początku. Jakie są cechy wspólne tych piecyków naftowych?

Cechy wspólne piecyków naftowych marki Inverter:

Każdy na zdjęciu wygląda tak samo. Z tego powodu stworzyliśmy artykuł, abyś miał lepszy pogląd na to „co w trawie piszczy“ 😉

 1. Nie wymagające okresowej wymiany palniki
  Wszystkie modele Invertera są wyposażone w palniki, które nie wymagają okresowej wymiany. To jest znacząca korzyść, ponieważ redukuje to koszty utrzymania i serwisowania piecyka.
 2. Bezpośrednie, czyste spalanie (wtrysk)
  Każdy z modeli Invertera korzysta z technologii bezpośredniego, czystego spalania. To oznacza, że spalanie paliwa jest bardziej efektywne i czystsze, co przekłada się na większą wydajność energetyczną i mniejsze emisje.
 3. Elektroniczny programator czasu włączenia piecyka i temperatury
  Ta funkcja jest dostępna we wszystkich modelach Invertera i pozwala na zaprogramowanie czasu włączenia piecyka oraz pożądanej temperatury. To jest szczególnie przydatne dla tych, którzy chcą, aby ich dom był ciepły, zanim wrócą do domu.
 4. Alarm braku paliwa
  Alarm braku paliwa to kolejna przydatna funkcja obecna we wszystkich modelach Invertera. Powiadamia użytkownika, gdy paliwo zaczyna się kończyć, co pozwala na czasowe uzupełnienie zapasów.
 5. Duża sprawność energetyczna
  Wszystkie modele Invertera charakteryzują się dużą sprawnością energetyczną. To oznacza, że są w stanie generować dużą ilość ciepła, zużywając przy tym minimalną ilość paliwa.
 6. Funkcja AUTO
  Umożliwia automatyczne dostosowanie mocy grzewczej do aktualnych potrzeb. To jest szczególnie przydatne dla tych, którzy chcą oszczędzać na kosztach ogrzewania.
 7. Funkcja szybkiego włączenia
  Pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie działania piecyka, co jest przydatne w sytuacjach, gdy jest potrzebne natychmiastowe ogrzewanie.
 8. Zakres regulacji temperatury: 12 –30°C
  Wszystkie modele Invertera pozwalają na regulację temperatury w zakresie od 12 do 30 stopni Celsjusza. To daje użytkownikom dużą elastyczność w dostosowaniu warunków do swoich preferencji.
 9. Nie nagrzewająca się obudowa
  Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego wszystkie modele Invertera mają obudowy, które się nie nagrzewają. To oznacza, że nie ma ryzyka poparzenia się, nawet jeśli piecyk jest używany przez długi czas.
 10. Wyprodukowano w Japonii
  Wszystkie modele Invertera są produkowane w Japonii, co nie jest to zawsze oczywiste w teraźniejszych czasach 🙂

Z tą wiedzą wiesz jakie są bazowe cechy wspólne każdy modelu Invertera. Bez względu na to, który model wybierzesz, możesz być pewien, że otrzymasz produkt wysokiej jakości, który spełni Twoje potrzeby ogrzewania.

Inverter 3026CE

Inverter 3026CE jest podstawowym modelem piecyka naftowego elektrycznego, który oferuje solidne funkcje, takie jak elektroniczny programator czasu włączenia piecyka i temperatury, alarm braku paliwa oraz Air Sensor z czujnikami CO² i O2. Moc grzewcza tego modelu wynosi od 800 do 3000 W umożliwiając ogrzewanie powierzchni do 50 m2. Zużycie paliwa mieści się w zakresie 0,08-0,31 l/godz.

Cechuje go niewielka waga wynosząca zaledwie 9,7 kg, co sprawia, że jest łatwy do przeniesienia. Jego 5-litrowy zbiornik na paliwo zapewnia od 16 do 59 godzin pracy, co jest wystarczające dla większości użytkowników.. Ten model nie zawiera dodatkowych funkcji takich jak funkcja oszczędności (ECO), timer tygodniowy czy trójkolorowy wskaźnik stanu pracy.

Inverter 5026CE (5086 UK)

Kolejny model, 5026CE, ma podobne funkcje jak 3026CE, ale oferuje dodatkową funkcję oszczędzania (ECO), która pozwala na bardziej efektywne zużycie paliwa. Model ten ma nieco większą moc grzewczą, sięgającą do 3200 W, choć ogrzewana powierzchnia pozostaje taka sama. Model ten oferuje również nieznacznie dłuższą autonomię, aż do 62 godzin.

Różnica między tymi dwoma modelami jest niewielka, ale warto rozważyć 5026CE dla tych, którzy cenią wydajność energetyczną. Niemniej jednak, ten model nie posiada dodatkowego czujnika CO², który jest dostępny w modelach 5728NF i 5748NF. Kolejną przeszkodą dla niektórych osó może być to, że oryginalnie ma wtyczkę na wejście brytyjskie. Oczywiście w zestawie jest przejściówka na nasze „patriotyczne“ europejskie gniazdko 😉 Niemniej jeśli nie jesteś fanem przejściówek, to zerknij na kolejne modele lub 3026CE.

Inverter 6026CE

Model 6026CE ma największą moc grzewczą spośród wszystkich piecyków naftowych w niskiej cenie, osiągając aż 4000 W. Dzięki temu jest w stanie ogrzewać powierzchnię do 65 m2, co jest imponujące. Tak jak model 5026CE, ten również oferuje dodatkową funkcję oszczędzania (ECO). Jego autonomia jest porównywalna z modelem 5026CE, sięgając do 62 godzin. Dla tych, którzy potrzebują dużej mocy grzewczej, 6026CE będzie dobrym wyborem.

Jednak zwróć uwagę na to, że jeśli będziesz tego piecyka używał bardzo mroźne dni, to będziesz zmuszony do częstszego uzupełniania paliwa. Wtedy zerknij na kolejny model – Inverter 5728NF, który dysponuje większym zbiornikiem – ale też mniejszą mocą grzewczą (coś za coś).

Inverter 5728NF

Inverter 5728NF to kolejny krok w rozwoju piecyków naftowych Inverter. W porównaniu do modelu 5026CE, ten model dodaje dodatkowy czujnik CO², co zwiększa bezpieczeństwo urządzenia.

Ponadto, model ten posiada większą pojemność zbiornika – 7,2 l, oraz dłuższy czas pracy na jednym zasilaniu – 21-84 godz. Autonomia tego piecyka jest wyższa niż w poprzednich modelach. Ten model jest dobrym wyborem dla tych, którzy potrzebują piecyka działającego przez długie okresy bez konieczności uzupełniania paliwa.

Inverter 5748NF

Model 5748NF nie różni się zbytnio od modelu 5728NF pod względem specyfikacji podstawowej specyfikacji technicznej, jednak dodaje kilka dodatkowych funkcji, takich jak timer tygodniowy i trójkolorowy wskaźnik stanu pracy pieca. Te funkcje sprawiają, że model ten jest bardziej zaawansowany pod względem technologicznym, dostarczając użytkownikowi większą kontrolę nad urządzeniem.

Prosty Timer może przynieść Ci dodatkowy komfort użytkowania, szczególnie jeśli chcesz zaplanować ogrzewanie z wyprzedzeniem na cały tydzień.

Inverter 7748NF

Inverter 7748NF to najbardziej zaawansowany model z linii piecyków naftowych Inverter. Wyróżnia się największą mocą grzewczą, która wynosi od 1000 do 4650 W, co pozwala na efektywne ogrzewanie pomieszczeń o powierzchni do 70 m². Ponadto, ten model jest cięższy od innych modeli, ważąc 15,0 kg. Mimo to, zachowuje wszystkie funkcje dostępne w modelach 5728NF i 5748NF, a jego wyższa moc sprawia, że jest najlepszym wyborem dla większych przestrzeni.

Ten model będzie idealny dla tych, którzy potrzebują potężnej jednostki grzewczej, która może ogrzewać duże przestrzenie.

Jego autonomia pracy zamyka się w czasie od 14 do 69 godzin. Oczywiście ona zależy od intensywności działania pieca.

Podsumowanie

W podstawowym porównaniu modeli piecyków naftowych elektrycznych marki Inverter, uwzględniłem różnice w ich specyfikacjach technicznych oraz niektórych kluczowych funkcjach. Niemniej jednak, różnice pomiędzy tymi modelami mogą być bardziej subtelne i zależeć od Twoich indywidualnych potrzeb.

Inverter 3026CE to model podstawowy, który nie posiada niektórych funkcji dostępnych w bardziej zaawansowanych modelach, takich jak funkcja ECO, dodatkowy czujnik CO², czy timer tygodniowy. Inverter 5026CE (5086 UK) oferuje podobne funkcje, ale z większą mocą grzewczą i funkcją ECO.

Inverter 6026CE jest najtańszym modelem elektronicznego pieca naftowego z największą mocą grzewczą. Zatem jeśli szukasz czegoś taniego do dużych powierzchni to może być strzał w dychę.

Inverter 5728NF i 5748NF są podobne pod względem funkcji, ale 5748NF oferuje dodatkowe udogodnienia, takie jak timer tygodniowy i trójkolorowy wskaźnik stanu pracy pieca.

Inverter 7748NF jest najbardziej zaawansowanym modelem i wyróżnia się największą mocą grzewczą oraz największą powierzchnią, którą potrafi ogrzać, oraz najbardziej bogatym zestawem fukcji. To jest typ „naj, naj“ za naj…większy hajs 😉

Oczywiście każdy piecyk naftowy elektroniczny marki Inverter dostaniesz w naszym sklepie czystytlen.pl !

Dodaj komentarz